Piebalgs: Nodokļu reforma ir jāīsteno

Andris Piebalgs
 

«Vienotība» uzskata, ka nodokļu reforma ir jāīsteno, tāpēc politiskais spēks parakstīs koalīcijas partneru piedāvāto vienošanos par reformas likumu izskatīšanas gaitu.

«Vienotība» šo jautājumu piektdien izskatīja partijas valdes sēdē. Politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzsvēra, ka sarunu process par reformu bija smags, tomēr tas ir solis pareizajā virzienā.

Viņš nepiekrīt Latvijas Banka prezidenta Ilmāra Rimšēviča paustajam, ka no sākotnēji labi iecerētas reformas «sanācis vien čiks», jo tā mazinās nevienlīdzību iedzīvotāju vidū.

Reklāma

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokumenta projekts, ko Zaļo un zemnieku savienība piedāvāja parakstīt koalīcijas partneriem, - nodokļu reformas likumus paredzēts izskatīt steidzamības kārtībā, kā arī neiesniegt priekšlikumus ar negatīvu fiskālo ietekmi. Tāpat vienošanās paredz koalīcijas partneru piekrišanu tam, ka premjers organizē jauna veselības nozares finansēšanas likuma izstrādi. Šādam likumam jāparedz ilgtermiņa veselības nozares finansēšanas modelis un veselības apdrošināšanas principi, lai vidējā termiņā nozares finansējums sasniegtu 4% no iekšzemes kopprodukta. Likumprojektu iecerēts izstrādāt līdz 2018.gada valsts budžeta izskatīšanai valdībā.

«Vienotība» šo vienošanos parakstīs, kā arī iesniegs atsevišķus priekšlikumus, bet tādus, kam nebūs negatīvas ietekmes uz budžetu, sacīja Piebalgs.

Kā ziņots, «Vienotības» lūguma dēļ nodokļa reformu Saeimā plāno pieņemt nedēļu vēlāk. Saeima ceturtdien nodokļu reformas likumus nodeva komisijām, un pirmajā lasījumā tos izskatīt bija paredzēts 17.jūlijā, bet galīgajā lasījumā - 21.jūlijā.

Tomēr koalīcijas partneri vienojās šo termiņu pārcelt - tagad pirmais lasījums paredzēts 21.jūlijā, bet galīgais lasījums - 27.jūlijā, aģentūrai LETA pastāstīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS). Viņš skaidroja, ka termiņš pārcelts «Vienotības» kolēģu lūguma dēļ, jo frakcijai esot nepieciešams ilgāks laiks, lai iepazītos ar nodokļu reformas likumprojektiem.

  Saistītie raksti
  Piebalgs pieļauj darbaspēka piesaisti Latvijai no citām ES valstīm

  Piebalgs pieļauj darbaspēka piesaisti Latvijai no citām ES valstīm

  Piebalgs: Grieķijas parādu norakstīšana ir tikai ļoti teorētiska

  Piebalgs: Grieķijas parādu norakstīšana ir tikai ļoti teorētiska

  Piebalgs: Jārīko jauns konkurss uz VID vadītāja amatu

  Piebalgs: Jārīko jauns konkurss uz VID vadītāja amatu  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
  Komercplatība
  Komercplatība, Ķekava, 516 EUR