Lembergs ar Auguli runāšot par nepieciešamību dotēt dzelzceļa pārvadājumus

 

Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas (LTBA) prezidenta statusā plāno tikties ar satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS), lai runātu par nepieciešamību valstij dotēt dzelzceļa pārvadājumu tarifus, trešdien preses konferencē informēja Lembergs.

AS «LatRailNet» lēmumam no nākamā gada paaugstināt maksu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu krīzes situācijā, kad krīt kravu apjomi, paredzamas ļoti negatīvas sekas, norādīja Ventspils mērs.

«Ja krīzē vēl ceļ tarifu, tad katrs saprot, ka izredzes ir ļoti sliktas. Līdz ar to valstij šis jautājums ir jārisina, jo nav normāli, ka pārvadātājs maksā par infrastruktūru. Kravu pārvadātājs nemaksā par to, ka viņš brauc pa šoseju, bet dzelzceļā jāmaksā. Tas nav pareizi. Pasažieru pārvadājumus valsts dotē, bet kravās tas tā nav. Situācija ir izmainījusies, un bez valsts līdzdalības Latvijas dzelzceļa liktenis var būt vairāk nekā bēdīgs,» bažījas Lembergs.

Reklāma

Nākampirmdien Satiksmes ministrijā (SM) paredzēta LTBA, lielāko stividoru, pārvadātāju un brīvostas pārvalžu pārstāvju tikšanās ar Auguli, kurā Lembergs plānojot runāt par šo problēmu.

Ventspils mērs arī atzina, ka iepriekš, kad viņam jautāts par Krievijas prezidenta Vladimira Putina spiedienu uz Baltkrieviju, lai no Krievijas naftas Baltkrievijas rūpnīcās ražoto naftas produktu tranzīts tiktu pārvirzīts no Baltijas valstu ostām uz Krievijas ostām, viņš vēl neesot iepazinies ar Putina uzstāšanos Kaļiņingradā. Kā šodien atzina Lembergs, vēlme, lai naftas produkti, kas ražoti no Krievijas naftas, tiktu eksportēti caur Krievijas ostām, nav loģiska no biznesa viedokļa, tāpēc to tiešām varot uzskatīt par politisku gājienu un zināma spiediena izdarīšanu uz Baltkrieviju.

«Ja kāds piegādā ābolus sulas ražošanai, tas nenozīmē, ka ar viņa transportu vajag sulas kaut kur eksportēt. Tas noteikti tā nav,» salīdzināja Lembergs. «To var uzskatīt par spiedienu uz Baltkrieviju, bet baltkrieviem katra «cietās» valūtas vienība, vai tas būtu dolārs, eiro vai kāda cita, ir zelta vērta, un viņi nemaksās neko lieku, ja viņiem būs iespēja nemaksāt.»

Neesot taisnība tiem, kuri apgalvo, ka tranzītbiznesam nav nekāda sakara ar politiku, norādīja Lembergs: «Ja par to runā Krievijas prezidents, tas nozīmē, ka tam ir vistiešākais sakars. Tas tikai norāda, ka šis jautājums ir Krievijas prezidenta dienas kārtībā.»

Kā ziņots, AS «LatRailNet» ir nolēmusi par 7% paaugstināt dzelzceļa pārvadājumu tarifu. Tāpat ziņots, ka Krievijas prezidents Putins, Kaļiņingradas apgabalā piedaloties transporta infrastruktūras attīstības tematikai veltītā apspriedē, paudis, ka Krievijas naftas piegāde Baltkrievijas naftas pārstrādes rūpnīcām jāsaista ar noteikumu izmantot Krievijas dzelzceļu un Somu līča ostas.

Saistītie raksti
BATL: Pie 50% kravu krituma dzelzceļa tarifa pieaugums būs nozarei postošs

BATL: Pie 50% kravu krituma dzelzceļa tarifa pieaugums būs nozarei postošs

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs septiņos mēnešos Latvijā audzis par 0,2%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs septiņos mēnešos Latvijā audzis par 0,2%

Vienojas sekmēt Eirāzijas pārvadājumus, izmantojot Latvijas un Krievijas dzelzceļa infrastruktūru

Vienojas sekmēt Eirāzijas pārvadājumus, izmantojot Latvijas un Krievijas dzelzceļa infrastruktūruApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR