«KPMG Baltics»: «Lattelecom» un LMT jāveido kā biržā kotēts, integrēts Baltijas telekomunikāciju operators

 

Ņemot vērā telekomunikācijas uzņēmumu «Lattelecom» un «Latvijas mobilais telefons» (LMT) esošās tirgus pozīcijas, tirgus attīstības tendences un potenciālo ietekmi uz konkurenci un pakalpojumu cenām, konsultāciju kompānija «KPMG Baltics» rekomendē izveidot vadošu un biržā kotētu integrētu Baltijas telekomunikāciju operatoru ar sabalansētu akcionāru struktūru, kas ņem vērā Latvoijas iedzīvotāju intereses.

«KPMG Baltics» veiktajā pētījumā «Valsts stratēģijas rīcībai ar «Lattelecom» un LMT kapitāla daļām izstrāde» secināts, ka, ņemot vērā tirgus attīstības tendences, lai saglabātu «Lattelecom» un LMT nozares līderu pozīcijas, uzņēmumiem nepieciešams paplašināt pakalpojumu klāstu un nodrošināt nepieciešamās investīcijas jaunu pakalpojumu ieviešanai. Kopumā pētījumā tika analizēti astoņi rīcības pamata scenāriji.

«KPMG Baltics» piedāvātais risinājums paredz izveidot integrētu uzņēmumu, kurā līdzīgās daļās, balstoties uz akcionāru līgumu, «Telia» un Latvijas valstij katrai pusei piederēs 30-40% akciju. 30% akciju tiks piedāvāts iegādāties privātajiem akcionāriem un pensiju fondiem biržā.

Reklāma

Pētījumā secināts, ka integrētā uzņēmuma tirgus daļa varētu būt aptuveni 52%, rēķinot pēc ieņēmumiem. Situācijas analīze pārējos Eiropas tirgos liecina, ka šāda tirgus daļa atbilst caurmēra nozares līderu tirgus daļai Eiropas tirgos, saglabā konkurenci un nodrošina nepieciešamo darbības efektivitāti turpmākai attīstībai.

«KPMG Baltics» ieteiktais risinājums ļaus saglabāt būtisku valsts ietekmi uzņēmumā un nodrošinās valsts ieguldījumu vērtības pieaugumu iegūto sinerģiju rezultātā.

Kā konstatējuši pētījuma autori, tad, neapvienojot «Lattelecom» un LMT, pastāv būtisks risks, ka citi tirgus spēlētāji izveidos integrētu operatoru, kas varētu atņemt tirgus daļu «Lattelecom» un LMT.

Saistītie raksti
PA līdz oktobrim uzdots izstrādāt konkrētu priekšlikumu tālākai rīcībai ar LMT un «Lattelecom»

PA līdz oktobrim uzdots izstrādāt konkrētu priekšlikumu tālākai rīcībai ar LMT un «Lattelecom»

Kučinskis: Latvija nevar atļauties zaudēt kontroli par «Lattelecom» un LMT

Kučinskis: Latvija nevar atļauties zaudēt kontroli par «Lattelecom» un LMTApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR