Aicina panākt, lai globālās interneta kompānijas maksātu atbilstošus nodokļus

 

Eiropas Savienība vēlas panākt, lai tādas globālās interneta kompānijas kā Amazon, Google, Facebook un citas ES valstīs maksātu to ienākumiem atbilstošus nodokļus. Igaunija kā ES prezidējošā valsts ierosinājusi īstenot nodokļu reformu, kuras rezultātā globālajām interneta kompānijām neatkarīgi no to nodokļu rezidences valsts būtu pienākums maksāt nodokļus tajā ES valstī, kurā tiek gūti ienākumi un peļņa, informē Latvijas Reklāmas asociācija.

Francija piedāvā lielo interneta kompāniju pakalpojumiem piemērot apgrozījuma nodokli, un šo priekšlikumu atbalsta arī Vācija, Itālija un Spānija. Lai gan priekšlikumi ir atšķirīgi,

to mērķis ir liegt globālajām interneta kompānijām deklarēt savus ienākumus ES valstīs ar zemām nodokļu likmēm, piemēram, Īrijā vai Luksemburgā,

un panākt, lai kompānijas maksā atbilstošus nodokļus valstīs, kur tām ir «ievērojama digitālā klātbūtne».

Latvijas Reklāmas asociācija atbalsta virzību uz šo mērķi, tādēļ aicina arī Latviju pievienoties citām ES valstīm un noteikt mūsu valsts interesēm atbilstošu nodokļu modeli, kā arī sagatavot attiecīgus normatīvo aktu grozījumus.

Reklāma

Līdzīgi kā citās ES dalībvalstīs, Latvijas mediju reklāmas tirgus apjoms pēdējos gados būtiski nepalielinās. Lai gan reklāmdevēju aktivitāte pieaug, arvien lielāka reklāmai atvēlēto investīciju daļa aizplūst ārvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tajā skaitā globālajām interneta kompānijām.

Šāda tendence mazina vietējo mediju iespējas sagatavot kvalitatīvu oriģinālu saturu, un mediju ilgtspēja ir apdraudēta. Piedāvāto normatīvo aktu izmaiņu rezultātā iegūtos līdzekļus būtu iespējams novirzīt sabiedriski nozīmīga oriģināla satura veidošanai Latvijas medijos un stiprināt Latvijas mediju vidi, pauž asociācija.

Latvijas Reklāmas asociācija ir gatava savas kompetences ietvaros sniegt nepieciešamo atbalstu normatīvo aktu grozījumu sagatavošanā.

Saistītie raksti
Latvijā arī pēc plānotās nodokļu reformas būs augstākais darbaspēka nodokļu slogs Baltijā

Latvijā arī pēc plānotās nodokļu reformas būs augstākais darbaspēka nodokļu slogs Baltijā

VID prognozē lielu nodokļu parādnieku atsaucību parādu mazināšanas pasākumam

VID prognozē lielu nodokļu parādnieku atsaucību parādu mazināšanas pasākumam

Par pārdesmit tūkstošu eiro nodokļu nenomaksāšanu uzņēmējam piespriež cietumsodu

Par pārdesmit tūkstošu eiro nodokļu nenomaksāšanu uzņēmējam piespriež cietumsodu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft