VID plāno sazināties ar iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši deklarāciju

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule
 

Valsts ieņēmumu dienests (VID), ņemot vērā Latvijā ieviesto diferencēto neapliekamo minimumu, plāno sazināties ar iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

«No septembra mēs apzināsim tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri mums nav iesnieguši deklarāciju par 2016.gadu, bet kam pienākas šis diferencētais neapliekamais minimums un, iespējams, nodokļu atmaksa,» teica Cīrule.

Vienlaikus viņa atzina, ka pagaidām VID nav informācijas, cik daudz varētu izmaksāt šāda iedzīvotāju apzināšana. Iedzīvotāju uzrunāšanai VID slēgs līgumu ar informācijas tehnoloģiju sistēmas izstrādātāju.

Reklāma

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka no 2016.gada Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. Tostarp mazo algu saņēmējiem (līdz 380 eiro mēnesī) - neapliekamais minimums pērn bija 100 eiro mēnesī. Strādājošajiem, kuri saņēma darba algu no 380 līdz 1000 eiro mēnesī, neapliekamais minimums, piemērojot formulu, pakāpeniski samazinājās līdz pie darba algas virs 1000 eiro mēnesī, neapliekamais minimums bija 75 eiro mēnesī.

Saistītie raksti
Premjers: «ss.lv» piekritis sniegt nepieciešamo informāciju VID

Premjers: «ss.lv» piekritis sniegt nepieciešamo informāciju VID

Kulbergs: «ss.lv» slēgšana atklāj, ka sabiedrība nodokļu nemaksāšanu uztver pozitīvi

Kulbergs: «ss.lv» slēgšana atklāj, ka sabiedrība nodokļu nemaksāšanu uztver pozitīvi

Rosinās nodokļu atvieglojumus uzņēmumiem, kas nodarbina bruņoto spēku pārstāvjus

Rosinās nodokļu atvieglojumus uzņēmumiem, kas nodarbina bruņoto spēku pārstāvjusApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft