«Eurostat»: Latvijā pirmajos piecos mēnešos starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Ilustratīvs attēls
 

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes «Eurostat» dati.

2017.gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu eksporta apmērs Latvijā - tāpat kā Igaunijā un Austrijā - pieaudzis par 10%.

Lielākais eksporta kāpums reģistrēts Grieķijā (+19%), Somijā (+18%), Lietuvā un Horvātijā (abās valstīs +16%), kā arī Nīderlandē (+15%).

Reklāma

Savukārt mazākais eksporta pieaugums janvārī-maijā gada izteiksmē bijis Francijā (+4%), Čehijā (+6%), kā arī Beļģijā, Dānijā, Slovākijā un Vācijā (visās valstīs +7%). Vēl 11 ES dalībvalstīs eksporta apmēra pieaugums bijis robežās no 3% līdz 13%.

Vienlaikus eksporta apmērs janvārī-maijā salīdzinājumā ar šo laika posmu pērn samazinājies Maltā (-19%), Kiprā (-16%) un Luksemburgā (-2%).

Importa apmērs šogad pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar janvāri-maiju pērn pieaudzis 26 ES dalībvalstīs, bet samazinājies Maltā (-11%), bet Lielbritānijā saglabājies pagājušā gada attiecīgā perioda līmenī.

Lielākais importa pieaugums janvārī-maijā gada izteiksmē bijis Grieķijā (+22%), Bulgārijā (+20%), Lietuvā un Portugālē (abās valstīs +16%), Slovēnijā (+15%), Nīderlandē un Somijā (abās valstīs +14%), Igaunijā un Spānijā (+13%), kā arī Latvijā, Horvātijā, Itālijā, Polijā, Rumānijā un Ungārijā (visās valstīs +12%).

Pārējās 11 valstīs, kurās reģistrēts kāpums, pieaugums svārstījies no 1% līdz 10%.

Saistītie raksti
Latvijā 1.ceturksnī starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā 1.ceturksnī starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Vējonis: Latvijai un Eiropai ir būtiska iniciatīva par ASV dabas gāzes eksportu uz Eiropu

Vējonis: Latvijai un Eiropai ir būtiska iniciatīva par ASV dabas gāzes eksportu uz Eiropu

Igaunijas eksports maijā pieaudzis par 15%, bet imports - par 14%

Igaunijas eksports maijā pieaudzis par 15%, bet imports - par 14%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft