Briti un ES vienojas par «Breksita» grafiku

Mišels Barnjē un Deivids Deiviss
 

Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) pirmdien pirmajā sarunu sesijā vienojušās par «Breksita» sarunu prioritātēm un grafiku, pavēstīja ES vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē. «Šī pirmā sesija bija lietderīga. Mēs sākām ar pareizo kāju, jo pulkstenis tikšķ,» ar britu partneri Deividu Deivisu kopīgajā preses konferencē sacīja Barnjē.


«Šodien mēs vienojāmies par datumiem, mēs vienojāmies par organizāciju un mēs vienojāmies par sarunu prioritātēm,» pēc tikšanās Eiropas Komisijā Briselē sacīja diplomāts.

Puses vienojušās par četrām ikmēneša sarunu kārtām, kurās tiks spriests par galvenajiem Lielbritānijas un bloka šķiršanās tematiem. Nākamā kārta gaidāma 17.jūlijā.

Reklāma

Puses vēlas vienoties «cik vien drīz iespējams par Apvienotās Karalistes izstāšanās izaicinājumu galvenajiem principiem,» arī par Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, ES pilsoņu tiesībām Lielbritānijā, kā arī Ziemeļīrijas nākotni.

Mērķis ir panākt pietiekamu progresu, lai pārējo 27 ES valstu līderi varētu vienoties par pāreju pie sarunām par nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju, arī par tirdzniecības līgumu, viņš sacīja.

«Skaidra vienošanās ir iespējama un daudz labāka par situāciju bez vienošanās,» sacīja bijušais ES komisārs no Francijas.

  Saistītie raksti
  FM reālākās iespējas «Brexit» procesā saista ar finanšu pakalpojumu centru piesaisti

  FM reālākās iespējas «Brexit» procesā saista ar finanšu pakalpojumu centru piesaisti

  Rinkēvičs: Nevar izslēgt arī vissliktāko «Brexit» iznākuma scenāriju

  Rinkēvičs: Nevar izslēgt arī vissliktāko «Brexit» iznākuma scenāriju


  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Māja
  Māja, Bauska, 110000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

  Sadarbības partneri

  • Lursoft