Reirs: trešdaļa strādājošo nemaksā sociālo nodokli - tas ir jāiekasē

Labklājības ministrs Jānis Reirs
 

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) joprojām ir pārliecināts, ka budžeta ieņēmumu palielināšanai ir jāmeklē iespējas iekasēt sociālo nodokli no tās trešdaļas Latvijas strādājošo, kas to nedara. «Šie cilvēki faktiski tiek apzagti,» paziņoja ministrs un piebilda, ka tur ir arī valsts līdzatbildība, jo valsts ir radījusi un pieļauj nosacījumus, lai šāda situācija varētu pastāvēt.

Reirs šorīt LNT uzsvēra, ka 1% no sociālā budžeta novirzīšana veselības aprūpei tā vienkārši nav iespējama, jo šajā budžetā veidotos robs. Jau pašlaik uzkrājumi sociālajā budžetā neesot tik lieli, kā bija plānots un cerēts. Šādā tempā sociālajā budžetā tikai 20 gados būšot iespējams uzkrāt miljardu eiro, kas, kā rādījusi Latvijas pieredze, bija vajadzīgais apmērs pensiju izmaksai ekonomiskās krīzes laikā.

Ja netiek nodrošināta sociālā budžeta ilgtspēja, nodokļa maksātāji nevar ar optimismu skatīties nākotnē uz saviem pensijas gadiem, piebilda Reirs.

Reklāma

Līdzīgi arī 2.līmeņa pensiju uzkrājumus Labklājības ministrija nekad nepiekristu tiešā veidā izmantot ceļu remontiem, un tāda arī nav bijusi satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) doma, skaidroja Reirs. Viņš norādīja, ka tiek domāts par iespēju veidot valsts finanšu instrumentus, kuros pensiju fondu pārvaldītāji varētu ieguldīt naudu, kuru tālāk izmantotu ceļiem.

Otrā līmeņa pensiju naudas nacionalizācija nav iespējama, jo katram centam 2.pensiju līmenī pretī stāv personas kods, piebilda ministrs.

Reirs ir pārliecināts, ka tā vietā budžeta ieņēmumi jāpalielina no tās trešdaļas iedzīvotāju, kas pilnībā vai daļēji nemaksā sociālos nodokļus, bet virzībai šajā virzienā pašlaik trūkst politiskā atbalsta.

Labklājības ministrs uzsvēra, ka kopumā Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma ir ļoti vajadzīga un svarīga. Viņu priecē, ka tiek plānots strauji palielināt minimālo atalgojumu un ar nodokļiem neapliekamo minimumu, bet nepatīk tas, ka ģimenes ar bērniem iegūs mazāk nekā vientuļi cilvēki.

Saistītie raksti
Reirs: Tomēr jāatrod risinājumi, lai novērstu 300 000 strādājošo sociālo neaizsargātību

Reirs: Tomēr jāatrod risinājumi, lai novērstu 300 000 strādājošo sociālo neaizsargātību

Uzņēmēji atbalstītu minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, ja to dara pakāpeniski un izsvērti

Uzņēmēji atbalstītu minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, ja to dara pakāpeniski un izsvērti

Deputāti uzsver nodokļu reformas nepieciešamību, bet bažījas par sociālo jomu

Deputāti uzsver nodokļu reformas nepieciešamību, bet bažījas par sociālo jomuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft