Tiesa pasludina «Trasta komercbanku» par maksātnespējīgu

Ilustratīvs attēls
 

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja likvidējamo «Trasta komercbanku» par maksātnespējīgu, zināja tiesā.

Līdz ar tiesas lēmumu tiks sākts «Trasta komercbankas» bankrota process. Administratora pienākumus turpinās veikt Ilmārs Krūms, jo tiesa noraidīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lūgumu par administratoru iecelt Armandu Rasu.

Spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Reklāma

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza aģentūru LETA iepriekš informēja, ka FKTK padome bija saņēmusi un izvērtējusi «Trasta komercbankas» likvidatora Krūma iesniegumu bankas maksātnespējas procesa sākšanai un iesniedza to Vidzemes priekšpilsētas tiesā apstiprinājumam, vienlaicīgi lūdzot tiesu lemt par bankas maksātnespējas procesa administratora Rasas apstiprināšanu.

«»Trasta komercbankas» likvidācijas procesā ir konstatēts, ka bankas mantas (aktīvu) nepietiek visu kreditoru prasījumu pilnīgai apmierināšanai,» FKTK nostāju skaidroja Auza. Atbilstoši «Trasta komercbankas» likvidatora sniegtajai informācijai 2017.gada 31.janvārī bankas kopējās saistības bija 124,6 miljoni eiro, tostarp kreditoru prasījuma tiesības pret banku bija 121,1 miljona eiro apmērā, bet bankas aktīvi bija 73 miljonu eiro apmērā.

Bankas likvidācijas procesa laikā ir izdevies atgūt līdzekļus 111,9 miljonu eiro apmērā. Tāpat noguldītājiem izmaksāta garantētā atlīdzība (līdz 100 000 eiro ) 54,5 miljonu eiro apmērā, kas pilnībā segta no bankas līdzekļiem, neizmantojot Noguldījumu garantiju fonda līdzekļus.

«Bankai atrodoties likvidācijas procesā, tai piederošo mantu visbiežāk nav iespējams pārdot par bilances vērtību, un piespiedu atsavināšanas gadījumā tirgus vērtība var būt zemāka. Tas atkarīgs no likvidatora izvēlētās aktīvu pārdošanas stratēģijas. Ņemot vērā faktiskos apstākļus, «Trasta komercbankas» likvidators pieņēma lēmumu par bankrota procedūras uzsākšanu un maksātnespējas pieteikuma iesniegšanu tiesā, un tāpēc ar maksātnespējas procesa pieteikumu vērsās FKTK,» atzīmēja FKTK, piebilstot, ka Krūms ir izlēmis darbu pie bankas maksātnespējas procesa neturpināt.

Tāpat FKTK informēja, ka komisija maksātnespējas administratora amatam tika izvēlējusies Rasu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai. Rasa kļūs par bankas maksātnespējas procesa administratoru, ja viņu amatā apstiprinās tiesa.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma no 2016.gada 4.marta anulējusi «Trasta komercbankai» izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat tika ņemts vērā FKTKLatvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nebija iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

«Trasta komercbanku» par likvidējamu Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina pērn 14.martā.

Pēc aktīvu apmēra un arī piesaistīto noguldījumu apmēra «Trasta komercbanka» 2015.gada beigās bija 14.lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Saistītie raksti
Vēlreiz mēģinās izsolīt «Trasta komercbankas» prasījuma tiesības pret Bulgārijas uzņēmumu

Vēlreiz mēģinās izsolīt «Trasta komercbankas» prasījuma tiesības pret Bulgārijas uzņēmumu

FKTK vēršas tiesā ar «Trasta komercbankas» maksātnespējas pieteikumu

FKTK vēršas tiesā ar «Trasta komercbankas» maksātnespējas pieteikumu

Administrators Krūms aiziet no «Trasta komercbankas»

Administrators Krūms aiziet no «Trasta komercbankas»Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 415000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 525000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 59800 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft