Maija sākumā reģistrēti 49 435 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Uzņēmumu reģistrs (UR) laika posmā no 2010.gada 1.septembra līdz 2016.gada 1.maijam ir saņēmuši 77 658 pieteikumus mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa iegūšanai.

Kā norāda VID, maija sākumā reģistrēti 49 435 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, savukārt izslēgto skaits ir 25 339. Aprīļa sākumā valstī bija reģistrēti 48 869 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji.

Kā informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā, no saņemtajiem pieteikumiem juridiskās personas bija iesniegušas 40 027 pieteikumus, savukārt no fiziskajām personām tika saņemti 34 684 pieteikumi. Tāpat pieteikumus iesniedza 2947 individuālie komersanti.

Kopumā apstiprināti 38 538 juridisko personu pieteikumi, 33 369 fizisko personu pieteikumi un 2872 individuālo komersantu pieteikumi mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa iegūšanai. Savukārt noraidīti 1211 juridisko un 635 fizisko personu pieteikumi, kā arī 49 individuālo komersantu pieteikumi.

Pretēji sākotnēji plānotajam, šogad tomēr tiek saglabāts 9% nodoklis mikrouzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 100 000 eiro gadā, kā arī nav noteiktas nozares, kurās nevarēs darboties mikrouzņēmumi.

Sākotnēji grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā paredzēja, ka mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro piemēros 5% MUN likmi, apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 eiro par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības pirmo, otro un trešo taksācijas gadu kopš MUN maksātāja statusa iegūšanas likme būs 5%, bet, sākot ar saimnieciskās darbības ceturto taksācijas gadu kopš MUN maksātāja statusa iegūšanas, mikrouzņēmumu nodokļa likme būs 8%.

Saeimas pagājušā gada 30.novembrī atbalstītie likuma grozījumi paredz, ka šīs izmaiņas stāsies spēkā no 2017.gada.

Valdība iepriekš bija vienojusies no 2016.gada 37 nozarēm nepiemērot MUN režīmu, tomēr likums paredz šādas izmaiņas piemērot no 2017.gada. Netika virzīts arī priekšlikums MUN maksātājiem no šā gada ierobežot pakalpojumu sniegšanu juridiskajām personām.

Kā ziņots, par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju var kļūt individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieka un zvejnieka saimniecība, fiziskā persona, kas reģistrēta VID kā saimnieciskās darbības veicējs, kā arī sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA).

Lai varētu maksāt mikrouzņēmuma nodokli, ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, piemēram, dalībnieki ir fiziskās personas, apgrozījums kalendārajā gadā nepārsniedz 100 000 eiro, darbinieku skaits jebkurā brīdī ir ne lielāks par pieciem darbiniekiem, bet SIA valdes locekļi ir tikai mikrouzņēmuma darbinieki, proti, valdes loceklis ir mikrouzņēmuma īpašnieks vai persona, ar kuru noslēgts darba līgums.

Kā ziņots, no 2017.gada varētu piemērot jaunu regulējumu maziem uzņēmumiem un uzņēmējdarbības sācējiem, iespējams, atsakoties no mikrouzņēmuma nodokļa režīma.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu