Valdības partijas atbalsta dalītā īpašuma izbeigšanu

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

Valdību veidojošās partijas pirmdien vienojušās atbalstīt dalītā īpašuma izbeigšanu saistībā ar privātīpašnieku zemi, kas atrodas pie daudzdzīvokļu mājām, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma («Vienotība»).

«Mēs vienojāmies par dalītā īpašuma izbeigšanu. Zem daudzdzīvokļu mājām ir īpašniekiem piederoša zeme, un tās problēmas ir ar šo īpašumu,» sacīja Straujuma.

Viņa informēja, ka Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi konceptuālu problēmas risinājumu.

«Es nevaru teikt, ka rītdien [valdības sēdē] tas būs jau pieņemts, bet koalīcija kopumā atbalstīja šo risinājumu un Tieslietu ministrija strādās,» piebilda valdības vadītāja.

Šobrīd Latvijā ir 3677 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuras atrodas uz citai personai piederošas zemes un kurās ir 110 970 dzīvokļu.

Saskaņā ar likumu «Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju» Ministru kabinetam līdz 2015.gada 30.septembrim jāiesniedz Saeimai likumprojekts par dalītā īpašuma tiesisko attiecību izbeigšanu starp privatizētā objekta īpašnieku un tā zemes gabala īpašnieku, uz kura atrodas privatizētais objekts.

Piespiedu nomas attiecības ir radušās zemes reformas rezultātā, kad bijušie zemes īpašnieki vai to mantinieki varēja atjaunot īpašumtiesības arī uz zemi, uz kuras bija jau uzceltas ēkas, kas savukārt tika nodotas privatizācijai. Šajās piespiedu nomas attiecībās dzīvokļu īpašniekiem ir uzlikts pienākums maksāt piespiedu nomas maksu par zemes gabalu, uz kura atrodas ēka.

Lai atsevišķo zemes un ēkās esošo dzīvokļu īpašumu vietā varētu izveidot vienotu īpašumu,

par tālākajai izvērtēšanai atbilstošāko ir atzīts risinājuma variants, ka dzīvokļu īpašniekiem tiek dota iespēja par taisnīgu samaksu no zemes īpašniekiem izpirkt zemi,

speciālā likumā paredzot kārtību, kādā tiek noteikta izpērkamā zeme, par pamatu ņemot jau privatizācijas procesā noteiktos funkcionāli nepieciešamos zemesgabalus, kas ir piesaistīti konkrētajām ēkām, kārtību, kādā veidā valsts institūcijas un amatpersonas atvieglo dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanu par izpirkšanu un nepieciešamo procedūru veikšanu vienota īpašuma izveidošanā, iepriekš vēstīja Tieslietu ministrija.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu