Valdība atbalsta mikrouzņēmumu nodokļa paaugstināšanu no 2015.gada (15)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdība šodien nolēma atbalstīt priekšlikumu Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumiem, kas paredz pakāpeniski palielināt mikrouzņēmuma nodokli, sākot no 2015.gada, līdz 2017.gadā tas sasniegs 15%. Mikrouzņēmumam, kura apgrozījums gadā nepārsniedz 7000 eiro (4920 latus), likme būs 9%. Ja apgrozījums pārsniegs minēto summu, likme 2015.gadā būs 11%, 2016.gadā - 13% un sākot ar 2017.gadu - 15%.

Grozījumi iesniegti Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kurā pašlaik mikrouzņēmumiem neatkarīgi no apgrozījuma apmēra nodokļa likme noteikta 9%.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas (LM) informāciju kopš 2011.gada sākuma mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju skaits palielinājies vairāk nekā četras reizes. 2013.gada pirmajā ceturksnī mikrouzņēmumos bija nodarbināti 55 454 cilvēki, kas ir 13,3 reizes vairāk nekā 2010.gada ceturtajā ceturksnī.

Kā ziņots, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) veic parakstu vākšanu pret deputātes Elīnas Siliņas virzīto priekšlikumu mikrouzņēmumu nodokļa likmi paaugstināt līdz 15%, sākot no 2015.gada, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, paužot neizpratni, kādēļ patlaban vien trešajā programmas darbības gadā pašmāju deputāti vēlas iznīcināt teicami strādājošu atbalsta programmu.

«Izveidotā mikrouzņēmumu nodokļa sistēma pielīdzināma bērnu un jaunatnes sporta skolām - likvidējot jaunatnes sportu, ir bezcerīgi cerēt uz labu sabiedrības veselību un augstiem sasniegumiem profesionālajā sportā. Ja nepārdomāti tiks pacelts nodoklis mazajam biznesam, nav ko cerēt uz Latvijas «Skype» un vidēja, liela mēroga nodokļu maksātāju pieaugumu,» atzīst Endziņš.

LTRK piedāvā tautsaimniecībai draudzīgākas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa likmē, veicinot mikrouzņēmumu izveidi un izaugsmi, ko pirms aptuveni gada rosināja arī Saeimas deputāts Romāns Naudiņš.

«Paaugstinoties uzņēmumu apgrozījumam, palielinot mikrouzņēmumos atļauto darbinieku skaitu no pieciem līdz deviņiem un to atalgojuma slieksni, kā tas ir citviet Eiropas Savienībā, iespējams pakāpeniski celt arī mikrouzņēmumu nodokļa likmi, lai apgriezienus uzņēmis sīkbiznesa pārstāvis, pārejot uz vispārējo darbaspēka nodokļu likmi, ir veselīgs un dzīvotspējīgs, nevis saņem ledusaukstu dušu,» uzsver LTRK valdes priekšsēdētājs.

Komentāri (15)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu