Lauksaimnieki priecīgi par koalīcijas atbalstu PVN samazināšanai augļiem un dārzeņiem

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs
 

Lauksaimnieki atzinīgi vērtē valdošās koalīcijas atbalstu Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem, teica Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

«Šo lēmumu mēs vērtējam kā lielu un drosmīgu valdības un Finanšu ministrijas (FM) soli,» teica Treibergs.

Viņš piebilda, ka, samazinot PVN likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem, to cenas Latvijas veikalos samazināsies, kas pozitīvi vērtējams no patērētāju skatu punkta. Tāpat tas palielinās Latvijas dārzeņu un augļu ražotāju konkurētspēju salīdzinājumā ar citām valstīm, kurās PVN likme ir zemāka.

Reklāma

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien pēc valdošās koalīcijas sanāksmes apliecināja, ka valdošās koalīcijas partijas vienojušās atbalstīt ZM ierosinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem samazināt PVN likmi no 21% līdz 5%.

Jautājums par PVN likmes samazināšanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem vēl būs jāskata valdībā un Saeimā.

Zemkopības ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā «Par pievienotās vērtības nodokļa likmes diferencēšanu pārtikai» ir teikts, ka, tikai samazinot PVN likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem, nozarē būšot iespējams panākt pozitīvāko un lielāko efektu, lai novērstu uzņēmēju darbošanos nelegālajā ekonomikā, kā arī veicinātu legālajā tirgū darbojošos augļu, ogu un dārzeņu ražotāju konkurētspēju.

Saistītie raksti
Finanšu ministre pieļauj PVN samazināšanu augļiem un dārzeņiem

Finanšu ministre pieļauj PVN samazināšanu augļiem un dārzeņiem

Valdība pagaidām nevērtēs priekšlikumu samazināt PVN Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem

Valdība pagaidām nevērtēs priekšlikumu samazināt PVN Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem

Sliecas samazināt PVN Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem

Sliecas samazināt PVN Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiemApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR