Finanšu ministre attrauc: Trauksme par ekonomikas pārkaršanu ir lieka

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola
 

Publiskajā telpā paustā trauksme par ekonomikas pārkaršanu ir lieka, šodien žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa uzsvēra, ka ir svarīgi veidot budžetu fiskāli atbildīgi, tajā pašā laikā esot jāņem vērā, ka Latvijas ekonomikai patlaban ir labs attīstības periods.

«Par ekonomikas pārkaršanu noteikti nav runas. Publiskajā telpā uzturētie trauksmes zvani par ekonomikas pārkaršanu ir lieki, jo esam daudz darījuši, lai ekonomiku iekustinātu,» pauda finanšu ministre.

Reklāma

Reizniece-Ozola skaidroja, ka ir tādi objektīvi ekonomiku stimulējoši faktori kā Eiropas Savienības fondi, tāpat pozitīvu efektu sniegs gaidāmā nodokļu reforma. «Mums ir jāpriecājas, ka ir izdevies atrast kaut kādus instrumentus, kā tautsaimniecību iekustināt,» uzsvēra ministre.

Tajā pašā laikā viņa norādīja, ka vēl daudz darāmā, lai augtu Latvijas potenciālais izaugsmes līmenis. «Lai to nodrošinātu, piemēram, jāsakārto darbaspēka pieejamības jautājums. Jau tagad redzam, ka pudeles kakls būs kvalificēta darbaspēka pieejamība,» sacīja Reizniece-Ozola..

Pagājušajā nedēļā Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētājs Jānis Platais brīdināja, ka Latvijas ekonomikā parādās «trekno gadu» pazīmes, tāpēc jāgatavojas iespējamajām sekām.

Viņš norādīja, ka Finanšu ministrijas sagatavotās pozitīvās makroekonomiskās prognozes nākamajiem trim gadiem ir reālas, jo patlaban uzlabojas ārējā vide, kas rada labvēlīgus apstākļus Latvijas eksportējošajiem uzņēmumiem. Tajā pašā laikā Platais brīdināja, ka optimisma atgriešanās uzņēmējdarbībā ir saistīta arī ar ekonomikas uzkaršanu.

«Ja patlaban ekonomika ir sabalansēta, tad nākamajos gados sagaidāma ekonomikas uzkaršana. Jau tagad ekonomikā sāk parādīties tādas pazīmes, kādas bija vērojamas «treknajos gados»,» uzsvēra eksperts.

Jau ziņots, ka, sākot 2018.gada budžeta sagatavošanu, FM ir atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2017.-2020.gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme šogad paātrināsies līdz pat 3,7%, bet 2018.gadā būs 3,4% līmenī.

Saistītie raksti
«Swedbank»: Baltijas valstīs pastāv darbaspēka tirgus pārkaršanas riski

«Swedbank»: Baltijas valstīs pastāv darbaspēka tirgus pārkaršanas riski

Strautiņš: Nākotnē nav izslēgta darba tirgus pārkaršana

Strautiņš: Nākotnē nav izslēgta darba tirgus pārkaršana

Mājokļu tirgus pārkaršana Zviedrijā rada risku Zviedrijas bankām Baltijā

Mājokļu tirgus pārkaršana Zviedrijā rada risku Zviedrijas bankām BaltijāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 2500 EUR