Valsts valodas centrs konstatējis daudz pārkāpumu «K Senukai» darbībā

 

Valsts valodas centrs (VVC) konstatējis daudz pārkāpumu «K Senukai» darbībā, intervijā telekanāla LNT raidījumam «900 sekundes» teica VVC direktors Māris Baltiņš.

Viņš skaidroja, ka «K Senukai» veikalos ir ļoti daudz valodas lietošanas pārkāpumu. Tie konstatēti instrukcijās, etiķetēs u.c.

Baltiņš norādīja, ka tas izskatoties drīzāk pēc uzņēmuma politikas, nevis atsevišķiem kļūdainiem gadījumiem.

Reklāma

VVC vadītājs arī skaidroja citus gadījumus un uzņēmumiem uzliktos sodus, piemēram, sludinājumu portālam «ss.lv» uzliktais 70 eiro sods ir par sludinājumi izvietošanu tikai svešvalodās. Turpinoties arī tiesas process par «Latvijas Dzelzceļa» sodīšanu, par svešvalodas lietošanu Jelgavas stacijā.

Iepriekš jau vēstīts, ka «Kesko Senukai» pagājušā gada aprīlī no Skandināvijas akcionāra «Kesko Group» pārņēma astoņu «K-rauta» veikalu Latvijā un astoņu Igaunijas veikalu tīkla pārvaldi. Uzņēmumi turpmāk Baltijas valstīs darbosies ar vienotu nosaukumu - bijušais «Rautakesko» Latvijā ir pārdēvēts par «Kesko Senukai Latvia», Igaunijas kompānija kļuvusi par «Kesko Senukai Estonia», bet Lietuvā darbosies «Kesko Senukai Lithuania».

«Kesko» ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, «K-rauta», «Rautia», «Byggmakker», «Konekesko», «Senukai», «Asko», «Sotka», «Citymarket», «Anttila», «Intersport». «Kesko» grupas uzņēmumi darbojas astoņās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

«Kesko Senukai» pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā ietilpst 101 veikals Baltijas valstīs un 20 OMA veikali Baltkrievijā. 2015.gadā «Kesko Senukai» tīkla kopējais apgrozījums veidoja 583 miljonus eiro, bet līdz 2020.gadam plānots sasniegt apgrozījumu viena miljarda apmērā. Nākamo septiņu gadu laikā «Kesko Group» plāno ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro veikalu atvēršanai Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Baltkrievijā.

Saistītie raksti
«Kesko Senukai»: Nākotnē tirgū vairs nebūs vietas jauniem lieliem tirdzniecības centriem; augs tirdzniecība internetā

«Kesko Senukai»: Nākotnē tirgū vairs nebūs vietas jauniem lieliem tirdzniecības centriem; augs tirdzniecība internetā

Vēlas vismaz divas reizes palielināt «K Senukai» veikalu skaitu Latvijā

Vēlas vismaz divas reizes palielināt «K Senukai» veikalu skaitu Latvijā

«Kesko Senukai Latvia» pērn ievērojami pieauga zaudējumi

«Kesko Senukai Latvia» pērn ievērojami pieauga zaudējumi


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR