Reizniece-Ozola: Uzņēmēji būs spiesti maksāt lielākas algas

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola
 

Ņemot vērā Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus un to, ka jau patlaban pietrūkst cilvēku resursu, uzņēmēji būs spiesti palielināt darbinieku algas, intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa norādīja, ka Latvijas ekonomikas attīstības prognozes ir labas, tautsaimniecība virzās attīstības virzienā. Tas esot pateicoties diviem priekšnosacījumiem. Viens no tiem ir Eiropas Savienības finansējums, kas palielina investīciju apjomus - šogad tie ir 400 miljoni eiro, nākamgad 600 miljoni eiro. Šīs investīcijas «iekustina» vairākas nozares, piemēram, būvniecību. Savukārt otrs ekonomikas attīstību veicinošais faktors esot nodokļu izmaiņas.

Tomēr joprojām pastāv virkne problēmu, atzina ministre. Lai gan bezdarba līmenis krītas, taču nodarbināto skaits nepieaug. Līdz ar to pietrūkst cilvēku resursu, tas var bremzēt ekonomikas tālāku attīstību.

Reklāma

Kā uzskata Reizniece-Ozola, darba tirgus situācija liecina, ka jāsteidzas ar izglītības reformu, kā arī tiek prognozēts algu kāpums 6-8% apmērā. «Uzņēmēji būs spiesti maksāt vairāk,» sacīja ministre, vienlaikus piebilstot, ka jāsabalansē, lai algu kāpums nebūtu lielāks kā produktivitāte.

Saistītie raksti
LPS vadītājs: Veidojot budžetu, jāgarantē līdzekļu nesamazināšana pašvaldībām

LPS vadītājs: Veidojot budžetu, jāgarantē līdzekļu nesamazināšana pašvaldībām

Koalīcijā starp budžeta prioritātēm veselība, drošība, izglītība un ģimeņu atbalsts

Koalīcijā starp budžeta prioritātēm veselība, drošība, izglītība un ģimeņu atbalsts

Valdība sāks strādāt pie nākamā gada budžeta

Valdība sāks strādāt pie nākamā gada budžetaApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR