Cīrule: Premjers aicinājis VID vairāk skaidrot sabiedrībai domstarpības ar «ss.lv»

Ilze Cīrule
 

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) aicinājis Valsts ieņēmumu dienestu (VID) vairāk skaidrot sabiedrībai domstarpības ar sludinājumu portālu «ss.lv», šodien pēc tikšanās ar premjeru pauda dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Viņa norādīja, ka bija saņēmusi uzaicinājumu no premjera ierasties Ministru kabinetā un skaidrot situāciju. «Tas ir ļoti būtiski, ka mēs varam gan premjera kungu, gan ministrus informēt par faktisko situāciju. Publiskajā telpā ir ļoti lielā mērā zudis fokuss no lietas būtības - no tā, ka mēs vēršamies pret nelegālām automašīnu tirdzniecības shēmām un cenšamies likumīgā kārtā iegūt informāciju, kas mums palīdzētu šīs shēmas apkarot,» klāstīja Cīrule.

VID vadītāja noraidīja publiskajā telpā izskanējušos viedokļus, ka dienests kavē normālu uzņēmējdarbību Latvijā. «Runa ir par potenciāli nenomaksātiem nodokļiem ļoti lielos apmēros. Tie ir skaitļi, kas tuvojas 100 miljoniem eiro,» viņa piebilda.

Reklāma

Pēc Cīrules teiktā, premjers aicinājis VID plašāk skaidrot sabiedrībai savu pozīciju šajā jautājumā.

«Mēs noteikti vairāk runāsim. Vairāk runās arī auto tirgotāji, kas redz lielu problēmu ēnu ekonomikā nozarē,» sacīja Cīrule.

Kā ziņots, pirmdien pēc VID pieprasījuma «ss.lv» domēna vārds atslēgts. VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar «ss.lv» īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA «Internet» saimniecisko darbību. «Internet» 1.augustā pieņemto VID lēmumu par «Internet» saimnieciskās darbības apturēšanu 3.augustā ir pārsūdzējusi VID ģenerāldirektorei Cīrulei.

Sludinājumu portāls "ss.lv gan nomainījis domēna vārdu pret "ss.com", turpinot nodrošinot pakalpojumus.

Saistītie raksti
«Latvijas attīstībai» aicina Cīruli skaidrot «ss.lv» saimnieciskās darbības apturēšanu

«Latvijas attīstībai» aicina Cīruli skaidrot «ss.lv» saimnieciskās darbības apturēšanu

Asociācija: Vēršanās pret «ss.lv» attīstīs citus legālo lietoto auto tirgotāju izmantotos portālus

Asociācija: Vēršanās pret «ss.lv» attīstīs citus legālo lietoto auto tirgotāju izmantotos portālus

JKP saistībā ar portāla «ss.lv» slēgšanu aicina nekavējoties no amata atbrīvot Cīruli

JKP saistībā ar portāla «ss.lv» slēgšanu aicina nekavējoties no amata atbrīvot CīruliApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR