Kučinskis: Portāla «ss.lv» slēgšana nav viennozīmīgi vērtējams jautājums

Ministru prezidents Māris Kučinskis
 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenotā sludinājumu portāla «ss.lv» slēgšana nav viennozīmīgi vērtējams jautājums, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), skaidrojot, ka uz to nevar skatīties tikai no paša slēgšanas fakta puses.


Kučinskis uzsvēra, ka valstij ir jāvirza uz priekšu iecerētie ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi.

Premjers gan atzina, ka vēl nav paguvis iepazīties ar attiecīgo informāciju, tomēr viņš plānojot detalizēti iepazīties ar visiem šī jautājuma apsvērumiem.

Reklāma

Kā ziņots, šodien pēc VID pieprasījuma «ss.lv» domēna vārds atslēgts, mikroemuāru vietnē «twitter» paziņojusi Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC).

VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar «ss.lv» īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA «Internet» saimniecisko darbību. «Internet» 1.augustā pieņemto VID lēmumu par «Internet» saimnieciskās darbības apturēšanu 3.augustā ir pārsūdzējusi VID ģenerāldirektorei Ilzei Cīrulei.

Notiekošais ap sludinājumu portālu «ss.lv» radījis sašutuma vētru informācijas tehnoloģiju nozarē (IT), kas ir neizpratnē - «kā var ienākt prātā apturēt veiksmīgi strādājošu, priekšzīmīgu nodokļu maksātāju», šodien žurnālistiem sacīja augsto tehnoloģiju uzņēmuma SIA «Inbokss» īpašnieks Andris Griķis, uzsverot, ka šādā situācijā IT uzņēmumi var aiziet no Latvijas jurisdikcijas, lai pasargātu savu biznesu.

Saistītie raksti
«Inbokss» īpašnieks: «ss.lv» tirgus vērtība varētu būt ap 40 miljoniem eiro

«Inbokss» īpašnieks: «ss.lv» tirgus vērtība varētu būt ap 40 miljoniem eiro

Cīrule: VID rīcība pret portālu «ss.lv» ir pareiza

Cīrule: VID rīcība pret portālu «ss.lv» ir pareiza

NIC: «ss.lv» domēna vārds atslēgts

NIC: «ss.lv» domēna vārds atslēgtsApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Mārupe, 170000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR