«ss.lv» jurists: VID informācijas pieprasījumam no «ss.lv» patlaban nav pamata

 

Ņemot vērā to, ka tiesa maija beigās ir pieņēmusi SIA «Internet» prasību pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID), visām pret «Internet» vērstajām darbībām patlaban nav pamata, šodien žurnālistiem sacīja «Internet» jurists Māris Ruķers.


«Uzņēmums līdz šim ir sniedzis visu pieprasīto informāciju gan no VID, gan Valsts policijas, jo pieprasījumi bija individuāli, samērīgi un par konkrētām personām,» skaidroja Ruķers.

Viņš norādīja, ka patlaban ir runa par likuma «Par nodokļiem un nodevām» 15.panta 6.daļu, kas iebalsota budžeta likumos steidzamības kārtībā, tā netika saskaņota starp ministrijām.

Reklāma

«»Internet» nepiekrīt šādai situācijai, likuma norma nesaka, ka informācijas pieprasījums jāizpilda nekavējoties, pārsūdzēšana tiesā aptur šo lēmumu. Attiecīgi visas VID darbības patlaban nav pamatotas, jo patlaban «Internet» nav pienākuma izpildīt VID pieprasījumu,» skaidroja Ruķers.

Kā ziņots, VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar «ss.lv» īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA «Internet» saimniecisko darbību. «Internet» 1.augustā pieņemto VID lēmumu par «Internet» saimnieciskās darbības apturēšanu 3.augustā ir pārsūdzējusi VID ģenerāldirektorei Ilzei Cīrulei.

VID nosūtītajā pieprasījumā par sludinājumu portāla «ss.lv» bloķēšanu minēta vēl virkne ar SIA «Internet» saistītu domēna vārdu. Bez «ss.lv» iesnigumā minēti arī «2000.lv», «auto.lv», «dch.lv», «dorfman.lv», «doska.lv», «firenet.lv», «ftp.lv», «inet.lv», «internet.lv», «kasko.lv», «madam.lv», «moneta.lv», «multisistema.lv», «myphoto.lv», «netmail.lv», «noma.lv», «octa.lv», «pulse.lv», «showbar.lv», «sludinajumi.lv», «sound.lv», «sys.lv» un «titans.lv».

Saistītie raksti
VID ir plāns, kā rīkoties strīdā ar «ss.lv»

VID ir plāns, kā rīkoties strīdā ar «ss.lv»

Starptautiskā domēna «ss.com» iegāde varētu būt izmaksājusi 1,25 miljonus ASV dolāru

Starptautiskā domēna «ss.com» iegāde varētu būt izmaksājusi 1,25 miljonus ASV dolāruApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR