Uzņēmējs: Latvijas «start-up» videi trūkst ļoti veiksmīga piemēra

 

Lai gan Latvijas jaunuzņēmumu jeb «start-up» vidē ir labi piemēri, pietrūkst viena ļoti veiksmīga piemēra, no kā mācīties, diskusijā «Inovācijas Latvijā - kādas iespējas mūsu finanšu sektoram?» sacīja finanšu tehnoloģiju uzņēmuma «Nordigen» valdes loceklis Rolands Mesters.

Mesters norādīja, ka finanšu tehnoloģiju jeb «fintech» sektors Latvijā izskatās labi, un darboties vēl labāk traucē bailes un pieticība. «Kavēklis ir tāds, ka mēs nedaudz baidāmies, cik tālu drīkstam iet, esam arī ļoti pieticīgi,» sacīja jaunais uzņēmējs.

Tāpat sekmīgāku darbību kavē ļoti laba piemēra trūkums. «Skatoties no jaunuzņēmuma perspektīvas, nav uz ko paskatīties kā paraugu. Jāskatās uz igauņu «Skype» vai zviedru «Spotify», bet pietrūkst ļoti veiksmīga piemēra tepat Latvijā,» norādīja Mesters.

Reklāma

SIA «Nordigen» palīdz aizdevējiem automatizēt kredītņēmēju bankas izrakstu analīzi. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 35 009 eiro, bet peļņa - 2313 eiro. 51% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Konradam Gailevičam, bet atlikušie 49% vienādās daļās pieder Robertam Bernānam un Mesteram.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR