Āboltiņa nobažījusies par netīru politisko virtuvi Saeimā

 

Pēdējo nedēļu laikā Saeimā tikuši virzīti vairāki likumu grozījumi, kas raisa bažas par netīru politisko virtuvi, šādu viedokli LTV «Rīta panorāmā» pauda viena no partijas «Vienotība» līderēm Solvita Āboltiņa.

Runājot par pretrunīgajiem grozījumiem Kredītiestāžu likumā, par kuriem paustas aizdomas, ka tie domāti, lai ietekmētu «Trasta komercbankas» (TKB) maksātnespējas procesu, Āboltiņa atzina, ka par izmaiņu juridisko būtību varbūt nemaz nav tik daudz iebildumu, taču bažas raisot tas, ka izmaiņas tiekot virzītas saistībā ar vienas konkrētas bankas maksātnespējas procesu.

Skaidrojot aizdomas, Āboltiņa piebilda, ka «Vecrīga ir ļoti maza» un gana daudz cilvēku redzējuši «Gūtenbergā» kopā Saeimas deputātu, likuma grozījumu iesniedzēju Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK) un TKB maksātnespējas procesā iesaistīto, pašlaik apcietināto administratoru Māri Sprūdu. Parādnieks arī mēģinājis ietekmēt Prezidenta kanceleju, lai tā pārskata lēmumu neizsludināt konkrēto likumu.

Reklāma

Politiķiem nav jāiejaucas maksātnespējas lietās, uzsvēra Āboltiņa, jo mazāk politiķi iejauksies, jo vairāk iedzīvotāji šiem procesiem uzticēsies.

Savukārt runājot par grozījumiem likumā, kas uzlabotu mazākuma akcionāru aizstāvību, deputāte uzsvēra, ka likuma izmaiņām ir daudz negatīvu ekspertu atzinumu, kuri tomēr tiek ignorēti. Šādos apstākļos viņa vien varot paust aizdomas, ka izmaiņas top saistībā ar konkrētu mazākuma akcionāru interesēm vienā konkrētā uzņēmumā vienā konkrētā ostas pilsētā.

Pagājušajā ceturtdienā Saeima atlika lemšanu par grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā, tomēr Āboltiņa stāstīja, ka bažas raisījušās, jo bijuši redzami zvani, pēc kuriem notikuši konkrēti balsojumi un teiktas runas no tribīnes.

Saistītie raksti
JKP plāno Vējonim lūgt atgriezt Saeimā strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā

JKP plāno Vējonim lūgt atgriezt Saeimā strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā

Eksperts: grozījumi «Kredītiestāžu likumā» ir nepieciešami, lai novērstu konflikta situācijas

Eksperts: grozījumi «Kredītiestāžu likumā» ir nepieciešami, lai novērstu konflikta situācijas

Pēc aizdomām par ietekmēšanu, Vējonis neizsludina grozījumus Kredītiestāžu likumā

Pēc aizdomām par ietekmēšanu, Vējonis neizsludina grozījumus Kredītiestāžu likumāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR