Pētniece: Eiropā enerģētisko drošību nedrīkst skatīt atrauti no kiberdrošības

 

Eiropā enerģētisko drošību nedrīkst skatīt atrauti no kiberdrošības, šodien konferencē «Ziemeļvalstu un Baltijas valstu enerģētikas perspektīvas - klimata pārmaiņas, enerģētikas drošība un enerģētikas risinājumu eksportspēja» sacīja Norvēģijas Starptautisko lietu institūta (NUPI) Drošības un aizsardzības izpētes grupas zinātniskā līdzstrādniece Lilli Pijnenburga-Mullere.

Viņa uzsvēra, ka tādi infrastruktūras objekti kā elektrostacijas, gāzes un naftas cauruļvadi, kā arī energotīkli tiek digitāli vadīti un ir pakļauti kiberuzbrukumu riskam, turklāt vēsturiski šādi uzbrukumi jau bijuši.

Pēc viņas teiktā, šiem objektiem, kas nereti pieder privātajam sektoram, vajadzētu tikt uzskatītiem par kritisko infrastruktūru un attiecīgi gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī par tiem vajadzētu domāt arī no kiberdrošības aspekta.

Reklāma

Pijnenburga-Mullere atzina, ka Eiropā patlaban ļoti maz tiek darīts saistībā ar šo jautājumu un nenotiek aktīva sadarbība gan starpvalstu, gan publiskā un privātā sektora līmenī.

Konferenci «Ziemeļvalstu un Baltijas valstu enerģētikas perspektīvas - klimata pārmaiņas, enerģētikas drošība un enerģētikas risinājumu eksportspēja» rīko Ziemeļvalstu ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecībām Latvijā.

Saistītie raksti
Ašeradens: Enerģētikai jānodrošina konkurētspējīga un izmaksu efektīva cena patērētājiem

Ašeradens: Enerģētikai jānodrošina konkurētspējīga un izmaksu efektīva cena patērētājiem

EM: Gāzes tirgus atvēršana Latvijā palielinās enerģētisko neatkarību nākotnē

EM: Gāzes tirgus atvēršana Latvijā palielinās enerģētisko neatkarību nākotnē

Lielākie nodokļu maksātāji enerģētikas nozarē pērn - «Latvijas gāze» un «Latvenergo»

Lielākie nodokļu maksātāji enerģētikas nozarē pērn - «Latvijas gāze» un «Latvenergo»Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 132000 EUR