Bažas, ka Rīgas domes dēļ pieaugs iedzīvotāju maksājumi par atkritumiem

 

Ja Rīgas dome noslēgs līgumu, kā rezultātā atkritumu apsaimniekošanas tirgū būs tikai viens spēlētājs, tad pieaugs rīdzinieku maksājumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, uzskata partijas «Latvijas attīstībai» vadītājs Juris Pūce.

Veidojot kopsabiedrību ar vienu atkritumu apsaimniekotāju uz 20 gadiem, Rīgas dome rada monopolstāvokli atkritumu apsaimniekošanas jomā, par LA viedokli informēja politiskā spēka pārstāvis Artūrs Toms Plešs.

Pagājušajā nedēļā Rīgas dome informēja, ka iecerētas būtiskas pārmaiņas atkritumu apsaimniekošanas jomā. Tiek plānots uz 20 gadiem Rīgā izveidot privātu atkritumu apsaimniekošanas monopolistu, izmantojot necaurskatāmu privātās un publiskās partnerības (PPP) projektu. «Šķiet, ka Ušakovs neizprot tirgus ekonomikas pamatprincipus,» norāda Pūce, skaidrojot, ka, noteiktā nozarē pastāvot privātajam monopolam, patērētājs ievērojami zaudē, jo nepastāv konkurence.

Reklāma

«Ja Rīgas dome uz 20 gadiem noslēgs PPP līgumu, kā rezultātā atkritumu apsaimniekošanas tirgū būs tikai viens spēlētājs, tas ietekmēs visus rīdziniekus visnegatīvākajā veidā - pieaugs iedzīvotāju maksājumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt visdrīzāk netiks nodrošināt augsta pakalpojuma kvalitāte,» skaidro LA vadītājs.

«Aicinām Rīgas domi pārtraukt necaurskatāmu lēmumu pieņemšanas procesu, publiski paskaidrot minēto ieceri un izvēlēties tādu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas modeli, kas neveido privātu monopolu,» uzsver Pūce.

Kā ziņots, Rīgas dome plāno uz 20 gadiem slēgt publiskās un privātās partnerības līgumu, veidojot kopsabiedrību ar vienu atkritumu apsaimniekotāju, kas tikšot darīts, lai veicinātu dalīto atkritumu savākšanu pilsētā.

Paredzēts, ka reformas rezultātā tiks izveidoti 2500 dalīto atkritumu savākšanas punkti un 12 šķiroto atkritumu laukumi. Pašvaldība ir rezervējusi 30 zemesgabalus atkritumu savākšanas punktu izveidei, tāpēc tiks vērtēts, kurus no tiem izmantot paredzētajiem 12 šķiroto atkritumu laukumiem. Tāpat projekta laikā plānota konteineru parka nomaiņa, pazemes tipa konteineru uzstādīšana Vecrīgas teritorijā un transportlīdzekļu parka nomaiņa.

Finanšu aprēķini paredz, ka kopējās investīcijas visā periodā sasniegs 27 miljonus eiro.

Plānots, ka, ieviešot šo modeli, visā 20 gadu periodā ieņēmumi varētu sasniegt 507 miljonus eiro. Pēc 20 gadiem, kad kopsabiedrība beigs darbu, ieņēmumi tikšot sadalīti proporcionāli - 10% nonākšot pašvaldībā, bet 90% - privātajam partnerim. Arī zemesgabali pēc kopsabiedrības darba beigšanas nonāks atpakaļ pašvaldības īpašumā.Saistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR