Rinkēvičs saredz nepieciešamību strādāt pie Latvijas un Azerbaidžānas tirdzniecības apjoma palielināšanas

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
 

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), tiekoties ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu, uzsvēris nepieciešamību strādāt pie Latvijas un Azerbaidžānas tirdzniecības apjoma palielināšanas, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Šodien Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku tikās ar Alijevu, lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, Austrumu partnerības un aktuālos starptautisko attiecību un reģionālos jautājumus.

Rinkēvičs norādīja, ka Azerbaidžāna ir svarīgs partneris Latvijai, kam apliecinājums ir labās un draudzīgās abu valstu divpusējās attiecības. Latvija ir ieinteresēta turpināt augsta līmeņa politisko dialogu, tādēļ šī gada martā ir plānota Latvijas Valsts prezidenta darba vizīte Azerbaidžānā, informēja ārlietu ministrs.

Reklāma

Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka ņemot vērā Latvijas un Azerbaidžānas tirdzniecības apjomu kritumu, ir svarīgi strādāt pie tā atjaunošanas. Ministrs pauda, ka tādēļ Latvija ir ieinteresēta sadarbības attīstīšanā transporta un loģistikas jomā.

Rinkēvičs arī pauda Latvijas vēlami turpināt attīstīt sadarbību izglītības, kultūras un tūrisma jomā un redzēt vairāk Azerbaidžānas studentu Latvijas augstskolās.

Amatpersonas pārrunāja arī gaidāmo Austrumu partnerības samitu šī gada nogalē Briselē un Azerbaidžānas redzējumu Austrumu partnerības jautājumos. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Eiropas Savienības un Azerbaidžānas attiecību stiprināšanā. «Ceru, ka pozitīvās tendences Eiropas Savienības un Azerbaidžānas attiecībās turpināsies. Mēs atbalstām jaunu Eiropas Savienības un Azerbaidžānas stratēģiskās partnerības līgumu,» sacīja ministrs.

Tāpat ārlietu ministrs ar Azerbaidžānas prezidentu pārrunāja aktuālos starptautiskos un reģionālos jautājumus.

Saistītie raksti
Rinkēvičs paziņo, ka nav pamata bažām par CETA negatīvo ietekmi uz Latviju

Rinkēvičs paziņo, ka nav pamata bažām par CETA negatīvo ietekmi uz Latviju

Rinkēvičs: Baltijas valstis veiksmīgi virzījušās no «enerģijas salas» uz diversificētu enerģijas tirgu

Rinkēvičs: Baltijas valstis veiksmīgi virzījušās no «enerģijas salas» uz diversificētu enerģijas tirgu

Rinkēvičs: Latvija neplāno ierobežot elektroenerģijas pirkšanu no Astravjecas AES

Rinkēvičs: Latvija neplāno ierobežot elektroenerģijas pirkšanu no Astravjecas AESApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR