Pabriks: sociālais nodoklis no minimālās algas ir kļūda, kas jālabo

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

Saeimas pieņemtais lēmums, ka uzņēmējiem sociālais nodoklis būs jāmaksā vismaz no minimālās algas, ir kļūda, «Providus» rīkotā diskusijā par politisko partiju nākotni pauda Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).

Viņš atzina, ka arī «Vienotība» šajā gadījumā pieļāvusi milzīgu kļūdu, pieļaujot šādu regulējumu.

Sarunā ar portālu TVNET politiķis stāstīja, ka šāda veida sociālais nodoklis ir negodīgs pret mazajiem uzņēmējiem. Pabriks uzskata, ka iekšpolitikā nozīmīgi ir noteikt pēc iespējas mazāku nodokli nabadzīgajiem cilvēkiem, kā arī dot iespēju attīstīties tiem, kuri to vēlas – proti, mazajiem uzņēmējiem.

«Daļēja nodarbinātība ir ļoti nozīmīga jaunajām māmiņām, studentiem. Šāda veida sociālais nodoklis ir negodīgs pret viņiem. Tas palielina nabadzības plaisu. Tas arī traucē ekonomiskajai izaugsmei,» teica Pabriks.

Viņš uzskata, ka iepriekš minēto likuma sadaļu vajadzētu mainīt, atzīstot, ka tās pieņemšana ir bijusi kļūda. «Šī sadaļa būs jāmaina. Tā ir mūsu kļūda, tā ir valdības kļūda. Un nevajadzētu vairīties no savu kļūdu atzīšanas,» teica politiķis.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien nolēma noraidīt priekšlikumu atteikties no prasības, ka darba devējiem par strādājošo sociālās iemaksas būs jāveic vismaz no minimālās algas apmēra.

Latvijas Reģionu apvienības deputāte Nellija Kleinberga (LRA) uzsvēra, ka LRA aicina atcelt izmaiņas likumā, kas paredz noteikt minimālās sociālās iemaksas no pilnas minimālās algas, pat ja cilvēks saņem mazāku algu un strādā nepilnu laiku. Viņa norādīja, ka sabiedrība šīm izmaiņām nav gatava un satraukumu par gaidāmo regulējumu pauduši lauku novadu pārstāvji.

Politiķe akcentēja, ka tas būs papildu slogs biedrībām, uzņēmējiem, kā arī tiks radīta neziņa darba ņēmējiem. Tas negatīvi skars arī cilvēkus, kuri piedalās Latvijas simtgades pasākumu gatavošanā.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka Saeimas sociālo un darba lietu komisijas darba grupa jau šogad strādās pie iespējas, lai paplašinātu to sabiedrības grupu skaitu, uz kurām izmaiņas neattieksies. Viņa norādīja, ka jau tagad likumā ir minētas vairākas grupas, kuras grozījumi neskars, piemēram, pensionāri un cilvēki ar invaliditāti.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu