«BigBank»: procentu likmju ierobežojumam ātrajiem kredītiem bija jābūt stingrākam

«BigBank» Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš
 

Patērētāju tiesību aizsardzības likumā noteiktajam procentu likmju ierobežojumam ātrajiem kredītiem bija jābūt vēl stingrākam, intervijā aģentūrai BNS sacīja «BigBank» Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš.


«Pašlaik noteiktais cenas ierobežojums ir salīdzinoši minimāls. Galīgā likuma versija ne tuvu vairs nebija tāda kā sākotnējā. Arī pēc ierobežojumu ieviešanas gada procentu likme ātrajiem kredītiem ir ārkārtīgi augsta. Turklāt lielākie cenas ierobežojumi stājas spēkā no otrā mēneša. Bet kas tad ir ātrais kredīts? Tas ir aizdevums uz ļoti īsu termiņu. Tādēļ kopumā šie grozījumi tirgus sakārtošanā palīdzēs, bet, manuprāt, likumam bija jābūt vēl stingrākam – pašlaik procentu likmju ierobežojums tomēr ir pārāk augsts un nav samērīgs,» teica Bērziņš.

Vienlaikus viņš norādīja, ka nebanku kreditētāju darbības apmēri sāka bremzēties jau pērn, kad šo ierobežojumu vēl nebija. «Domājams, ka šogad tie bremzēsies vēl vairāk. To mēs varam nojaust kaut vai no tā, ka mazāk nekā iepriekš ir redzamas arī to reklāmas un sponsorēšanas pasākumi,» piebilda «BigBank» Latvijas filiāles vadītājs.

Reklāma

Igaunijas «BigBank» Latvijas filiāle 2015.gada beigās bija 20. lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. Banka specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā privātpersonām.

Saistītie raksti
PTAC: bez kavēšanās tiek atmaksāti 65% ātro kredītu

PTAC: bez kavēšanās tiek atmaksāti 65% ātro kredītu

17% ātro kredītu izmantotāju norādījuši nepatiesu informāciju par savām finansēm

17% ātro kredītu izmantotāju norādījuši nepatiesu informāciju par savām finansēm

«Google» aizliegs ātro kredītu reklāmas

«Google» aizliegs ātro kredītu reklāmasApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR