Čigāne: TTIP lielākie ieguvēji būs mazie un vidējie uzņēmumi

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne
 

Eiropas Savienības (ES) un ASV savstarpējā Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīguma (TTIP) lielākie ieguvēji būs tieši mazie un vidējie uzņēmumi, kopīgajā preses konferencē ar ES tirdzniecības komisāri Sesīliju Malmstrēmu paziņoja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V).


Uzrunājot klātesošos, viņa noraidīja iepriekš izskanējušo, ka no gaidāmā TTIP lielākie ieguvēji būs tikai lielās korporācijas. Deputāte skaidroja, ka lielās kompānijas jau tagad ir pietiekami izvērtušas savu darbību.

«No TTIP visvairāk iegūs mazie un vidējie uzņēmumi, it īpaši tie, kas rada ļoti inovatīvus produktus,» pauda deputāte, skaidrojot, ka patlaban ES tirgus šāda veida produktiem ir neliels, taču eksportam uz ASV ir vairākas barjeras, kas ražoto produktu sadārdzina, mazinot tā konkurētspēju.

Reklāma

Savukārt, runājot par Latvijas ieguvumiem no minētā nolīguma, deputāte īpaši izcēla pieeju ASV sašķidrinātās gāzes piegādātājiem, kad Latvijai ir nepieciešama gāzes piegāžu dažādošana, ļaujot tirgum piekļūt mazākiem komersantiem.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR