iepriekšējais 1 2 3 4

Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. i

  Cilvēki te sūdzas ka banka vai valdība vai sazin kas ir vainīgs, bet reāli, ja nevarat atmaksāt. neaizņemieties naudu. Ja esat aizņēmušies, tas ir jāatmaksā, lai kā pēc tam negribētos vai situācija mainītos. Neviens cits pie jūsu sliktajiem lēmumiem nav vainīgs.

  0
 2. K
  Kredītspeciālists 2015. g. 28. maijā 22:17

  Ņemat tik vairāk tos kredītus un tiksiet izdrāzti tā kārtīgi un pamatīgi.

  5
 3. N

  Kreditēšanas sistēma izdomāta, lai turētu lētticīgo tautu paklausība. Globāli tur kur nav kreditēšana tautas dzīvo krietni labāk, kaut arī nedaudz pieticīgāk.

  4
 4. d

  Tiem ,kas nevar atļauties iegādāties dzīvokli vai paņemt kredītā,riskē vecumdienās dzīvot ubagmājā vai nu bomžot.

  3
 5. J

  Es no laukiem. Daudz ko nesaprotu. Pēc manas saprašanas - ja es ņemu kredītā 70 000 naudiņas par īpašumu, tad man vēl jādzīvo un jāpelna vismaz 55 gadus nonstopā, jo es pa gadu kādu 1200 tik varu atdot. A tad jau man būs... 104 gadi! Baigi daudz... kkas nerīmējas... :)))

  6
 6. Novēlu cilvēkam izturību. Spēka viņai ir gana. Galvenais nenokārt galvu, bet iet tik uz priekšu

  3
 7. Viss ir labs, kas labi beidzās- tas par raksta varoni.
  Par problēmu- Latvijā dzīvo ļoti jauki cilvēki, tikai lielais vairums no viņiem ir mazohisti, vai arī pilnīgi sklerotiķi, kas atminās vien kādu nedēļu atpakaļ notikušo. Kā gan citādi Latvijā joprojām var veiksmīgi pelnīt naudu, piem. Maxima, kuras alkatības dēļ, iespējams, gāja bojā desmitiem cilvēku un bankas, piemēram Swedbanka, AB un citas, kuru alkatības dēļ, iespējams, daudzi cilvēki palika bez mājokļa un gandrīz bez nekā??? Nemaz nerunājot par aptrakušajiem siles lopiem, kas, iespējams, par noteiktu samaksu, izbīda cauri gaiteņiem jebkuru naudas devēju iegribu un pārvērš to par likumu. Kamēr viss turpināsies šādā groteskā veidā, ir 3x jāpadomā pirms maku atvērt, kur vēl, pasarg dies, kredītu uz 30+ gadiem ņemt. Kad Latvijas iedzīvotājiem atgriezīsies atmiņa un siles lopi beidzot būs spiesti piedāvāt treknajām bankām un augļotājiem izvēli- aizvākties vai arī spēlēt pēc Centrāleiropā un Ziemeļeiropā vispār pieņemtiem un zināmiem noteikumiem, tikai tad ir vērts domāt par iespēju ņemt kredītu. Īsi sakot- domājam ar galvu un nebarojam tos, kas mūs čakarē.

  13
 8. TVNET Top komentētājs
  iconJānis Lietavietis
  2015. g. 26. maijā 19:33

  Katrā ziņā es nevienam neieteiktu ņemt hipotekāros kredītus Latvijā, algas šeit ir tik niecīgas, ka neatstāj nekādas manevra iespējas un valsts pierādīja, ka krīzes situācijās par visu vienmēr samaksās nabagi, situācijā, kad lielai daļai algas kritās uz pusi, vai vispār palika bez darba, valsts cēla tikai tos nodokļus, kurus nācās maksāt visiem, lai cik arī trūcīga viņu iztikšana nebija.

  Kas attiecās par kredīta ņemšanu, lai segtu citus kredītus - tā taktika var sevi attaisnot, kaut šāda parādu restrukturizācija nenoliedzami nav lēta, tomēr tā var iedot nepieciešamo laiku, lai varētu atrisināt savas finanšu problēmas, protams, pirms restrukturizēt savus kredītus ir jāveic aprēķini, vai šis solis tiešām atrisina maksātnespēju, jeb tikai to atliek. Ja iegūtais laiks nedod iespēja visu nomaksāt, tad nav nemaz jēgas to sākt - tā būs velti izšķiesta nauda. Protams, es šai sakarā nerunāju par ātrajiem kredītiem, kuru gigantiskie procenti un pārējās komisijas maksas tos padara par drošu ceļu uz bankrotu un ne pārāk gudru veidu savai finanšu pārvaldībai. Principā - 20% gadā ir dārgs kredīts un vairāk - tas jau ir vājprātīgi dārgs kredīts, kuru diez vai ir vērts ņemt, lai kas arī nebūtu noticis.

  16
 9. Diemžēl nelāgi cilvēkiem sanāca :( Bet ja nopietni, tad "treknajos gados" daļa cilvēku sagrāba neadekvātus kredītus, lai sapirktu mājokļus par pārspīlētām cenām un tagad par to maksā pēc pilnas programmas. Ņemot kredītu tādi argumenti, ka "man vajag", "es gribu", "šodien lētāk, nekā rīt" pa tiešo noved pie problēmām. Ja kredīts tiks ņemts ar apdomu, tad pēc tam nebūs jāvaino citi, bankas, vai Valsts.

  8
 10. b
  beidz! alucilveeks2015. g. 26. maijā 22:14

  ja banka nedod, nekā nevar sagrābt!

  2
 11. S
  Sen jau piedaavaats risinaajums alucilveeks2015. g. 26. maijā 22:19

  Personaazham " beidz" pasee vajag iespiest melnu ziimogu ar tekst: "shai personai sanjemt jebkaadus krediitus ir aizliegts".

  Un bankas vinjam NEKO nedos un beidza laime buus piepildiita.

  4
 12. iconAndis Rigerts (Andy) 2015. g. 26. maijā 17:58

  Tadu bedu stastu ir daudz..Tie kuri aizbraukusi uz arzemem krizes gados lielaka dala kreditus ir atdevusi vai ari sekmigi turpina maksat,bet piedodiet par tadam algam,ka pie mums knapi iztikt var.
  Nebus saja nabagu maja ne demografijas ne uzplaukuma ja pirmaja vieta nebus labklajiba,jo pamats nakotnei ir jaliek sodien!!

  24
 13. x

  Es arī laikam jau esmu tā "nelabā banka" - aizdevu naudu, bet atpakaļ dabūt nevaru! Pilnīgi saprotu bankas, kuras šādā veidā zaudē naudu!!!

  10
 14. ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ █ 100% 2015. g. 26. maijā 15:03

  Kādas šausmas - "Sieviete ar trīs bērniem bija spiesta pārvākties dzīvot ārpus Rīgas"!

  24
 15. iconInese Liepiņa 2015. g. 26. maijā 14:56

  Gan LR Satversme, gan starptautiskā likumdošana paredz, ka visi likuma priekšā ir vienlīdzīgi. Tomēr nereti gadās līdzcilvēki, kas atkarībā no to ieņemamā amata, sabiedriskā stāvokļa, kā arī no radu, draugu un paziņu loka ir vienlīdzīgāki nekā citi.

  18
 16. S

  LV bankās ņemot kredītus ļoti skaisti tiek reklamēti aizdevumu noteikumi, atmaksa, kā arī, ja radīsies finanšu problēmas, tad bankas būs pretīmnākošas un visu izdosies atrisināt.Tās ir lielākās muļķības. Bankas neinteresē mūsu finansu problēmas kādās esam nonākuši.Viņi iedod tiesā + vēl tev jāmaksā soda % un tiesas izdevumi, kuri nav mazi utt. Līdz ar to kredītņēmējs nonāk apburtajā lokā no kura nav iespējams izkļūt. Bankas iegrūž cilvēkus vēl lielākā purvā un bezizejā. Un nav brīnums, kāpēc tik daudz cilvēku izbrauc no LV, izdara pašnāvības. Tāpēc bankām uzticēties nevar un kredītus ņemt neiesaku!

  40
 17. J

  Ir dzirdēs ļoti labs salīdzinājums par bankām - aizdod lietussargu, kad spīd saule un prasa atpakaļ, kad līst.

  25
 18. L
  Ljoti labs saliidzinaajums Sancis2015. g. 26. maijā 18:27

  Nu un ko tad tu to lietussargu njem, kad spiid saule? Tev tachu vinju nevajag.

  Pasha alkatiiba vien ir.

  12
 19. g

  gaidija treso berninu- bet kur ir bernu tevs? KAPEC VINS NENES NEKADU ATBILDIBU PAR SAVU GIMENI? PAR TO NE VARDA.

  30
 20. s

  Tas perdels sez pie liela led smart tv(pirkts kredita protams),un grauz semenes.Nav laika,kad stradat.

  2
 21. T

  Ko ta sigita zem taada televiizora luureetaaja paguulaas? Ta jau shim buus bijis kaut kas cits aarkaartiigi pievilciigs. Metamais kaa zirgam, vai?

  0
 22. :

  Tie daži jaunie kas ne ko nezina un nesaprot varēja muti nevērt vaļā, mamma un tētis visu gatavu iedevuši.
  Es arī 2006.gadā paņēmu kredītu, ja vajag ņem un viss ir ļoti pārdomāti tad jau jābūt miljonāram lai tā uz sitienu nopirkt dzīvokli. Ja kas tad tāda vārda KRĪZE pat sapņos nerādījās tas bija mākslīgi izveidots pasākums. Vai tad pa velti bankas atvērās, kaut kad taču raža bija jānovāc. Man paveicās nesamazināja tik traki algu un veiksmīgi tikšu galā. Augšā atļāva bankām cilvēkus izģērbt, nevienā valstī tik traki samazinājumi nebija algas ziņā. Tāda situācija nedrīkstēja būt banka neriskē ne ar ko kredītņēmējs ar visu un citur bija tādi streiki ka mēģināja izģērbt.
  Interesanti kur tad palicis likums, ka vienīgo mājokli neatņem, pie mums viss ir iespējams. Ja jau augšā pašiem ir tādi parādi tad jādzied bankas stabulē. Ne vien viens piemērs, ka % 0 dažam labam, vai vispār tiek anulēts paņemtais. 90.gados tās pašas bankas Zviedrijā, Somija u.t.t. darīja to pašu varētu padomāt ka neviens augšā nezināja :). Tauta pārāk uzticas, man tas arī liekas šausmīgi kā tā var darīt ar savu tautu, bet ir pienākuši džungļu laiki ja gribi nopelnīt kāds jāapēd.
  Visur pasaulē ņem kredītus tas ir normāli, jo tādas algu svārstības kā pie mums ne kur taču nav. Tas viss bija tik masveidīgi, ka jābrauc prom lai nopelnītu cik tad tādu būtu kas saslimtu, nomirtu u.t.t. dzīves ķibeles lai nespētu nomaksāt kredītu.
  Kā jau vien kaut kur rakstīja ja samazina algu par 50% tad kredītu arī jāsamazina.

  32
 23. S

  >Kā jau vien kaut kur rakstīja ja samazina algu par 50% tad kredītu arī jāsamazina.

  Ka taisniigais komunisms, ta taisniigais komunisms.

  Nopirktais dziivoklis arii jaasamazina pa 50%.
  Piemeeram ieseedinot tajaa otru taadu pashu bomzi krediita samazinaashanas gribeetaaju.

  9
 24. v

  atrie krediti ,ta ir laupisana likumigi atlauta.bankas nekad nav nodarbolusas ar labdaribu ,tad nebutu ko izmaksat dividendes to ipasniekiem....

  2
 25. Palasot komentārus, vai neliekas, ka tomēr cilvēki dažbrīd grib par daudz? Itsevišķi ņemot vērā, ka te ir nabagu zeme. Pabeidz skolu un uzreiz vajag dzīvokļus, citiem vajag dzīvokļus tikai Rīgas centrā, citi negrib īrēt, bet grib savu, lai gan naudiņas tādām lietām nav. Citiem vajag eiroremontus, jaunākos tv ekrānus, planšetes utt. Vai tad domājat, ka ārzemēs kaut kā baigi labāk? Arī tur cilvēki cīnās par savu vietu, krāj mantām, gan ir bez personīgajiem īpašumiem. Senos laikos vispār dzīvoja kopā ar ģimeni, saimi un bija laimīgi. Vai mūsdienu cilvēki tomēr nevēlas pārāk daudz un/vai visu tūliņ pat? Tāpēc skriet pēc kredītiem? Ja jums ir jumts virs galvas, tad esat priecīgi jau par to. Vel jo vairāk esiet priecīgi, ja jums nav kredīts uz kakla. Lēnam krājiet, domājiet idejas, esiet pacietīgi soli pa solītim! Tā tie cilvēki iekrīt uzspiestajos slazdos jo grib, to un vel to, bez kā īstenībā var iztikt vai pagaidīt, un dēļ tā neredz apkārt notiekošo. Tāpat, daudzi nedzemdēšot bērnus, kamēr nebūšot tas un tas, tad vel tas jāizdara... bet skaties, jau 30 gadi, tad 35, tad 40... ko esi izdarījis, tad kur tā īstā laime slēpjas?

  58
 26. m

  Daļai piekrītu, daļai ne. Visam jābūt samērīgi. Es domāju, ka nav normāli, ka cilvēks, ja vajag, nevar nopirkt, piem., veļasmašīnu. Man dzīvē ir paveicies-darbs ir, sava dzīvesvieta, man vairāk daudz nevajag, kredītus, paldies Dievam, neesmu ņēmusi. Bet ir traki, ka cilvēkiem tā normāli iegūt savu dzīves vietu. Mūsdienās nav īsti korekti daudz ko salīdzināt -kā bija agrāk. Un neviens te nerunā par īsto laimi-ir lietas, kas cilvēkam ir nepieciešamas.

  21
 27. m

  Traki, ka cilvēkiem savu dzīvesvietu tā normāli nav iespējams iegūt.

  3
 28. m

  Tie ir tikai vārdi, ko saki. Ja cilvēkam-strādājošam nav savas dzīvesvietas-tas nav normāli. ( varbūt, šis apspriestais gadījums nav īstā bēdu ieleja, jo pati neatbalstu, ja cilvēks nedomā īsti ar galvu )

  0
  Parādīt vēl 3 atbildes
 29. P

  Vajag vairāk krāt, vairāk ražot.

  Eiropā šobrīd viss notiek otrādi - dzīvojam uz parāda, maksājam % ārzemju bankām (ne par ko!!), atdotam naudu svešiniekiem, par viņu saražotajiem sū..diem.

  10
 30. U

  Cilvēki, vēsture taču mēdz atkārtoties! Vai nav pienācis laiks no tās mācīties?
  BANKĀM NEDRĪKST UZTICĒTIES!!

  Tādēļ jau Eiropai būs krahs, jo ielaižas ar Bankām!!

  Paskataties kā radās ASV lielā krīze 1929. gadā! Tās tendences - dzīvot uz parāda, ne pie kā laba nenovedīs. Kaut kad ta burbulis plīsīs.

  12

iepriekšējais 1 2 3 4

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi