Reirs: Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova / LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēdējā laikā ir paveicis nozīmīgu darbu nodokļu administrēšanas uzlabošanā un krāpniecības apkarošanā, tomēr valsts politikas veidošanas līmenī jāmeklē vēl citi būtiski pasākumi ēnu ekonomikas izskaušanā, šodien pēc tikšanās VID ģenerāldirektori Ināru Pētersoni sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

«Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku. Tā valstij izmaksā pārāk dārgi un tiešā veidā samazina tās iespēju piešķirt papildu līdzekļus veselības aprūpei, izglītībai, sociālajai un nacionālajai drošībai. Lai arī VID sekmīgi darbojas ēnu ekonomikas samazināšanas jomā un ir jūtami uzlabojumi, tomēr ir jādomā vēl par citiem efektīviem pasākumiem politiskajā un izpildes līmenī, kas turpinātu straujāk samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru,» uzsver finanšu ministrs.

Finanšu ministrija informē, ka viena no Reira darbības prioritātēm ir ēnu ekonomikas mazināšana valstī. Būtiski mazināt «aplokšņu algas», apkarot nodokļu izkrāpšanas shēmas un citus negodprātīgas uzņēmējdarbības principus. Ēnu ekonomika atstāj negatīvu ietekmi uz kopējo valsts ekonomikas izaugsmi, kā arī apdraud valsts tiesiskumu un godīgu konkurenci uzņēmējdarbībā.

Ņemot vērā ministra prioritāti, ir izveidota Ēnu ekonomikas ierobežošanas konsultatīvā padome. Pirmajā posmā kopā ar ekspertiem plānots izstrādāt kvalitatīvus un visaptverošus priekšlikumus ēnu ekonomikas ierobežošanai, otrajā posmā notiks to izvērtēšana un darba plāna izstrāde, bet trešajā - īstenošana.

Ceturtdien, 29. janvārī, finanšu ministrs Jānis Reirs darba vizītē kopā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu apmeklēja VID, lai piedalītos ikgadējā sanāksmē un pārrunātu gan paveikto iepriekšējā gadā, gan mērķus 2015. gadā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu