Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. O

  Katra valdiba jutot savu norietu izdara kadu lielaferu jo no sava atveleta laika ir jagust maksimala iespejama pelna ar ko uzpirkt nakosos lai par saviem darbiem nav janoklust uz apsudzeto sola.

  1
 2. P

  Supermonopols būtu tajā gadījumā, ja Lattelekom būtu vienīgais pakalpojuma sniedzējs Eiropā!

  1
 3. d

  Tā nav apvienošana. Tā ir aizejošas telekomunikāciju tehnoloģijas pārstāvoša uzņēmuma pievienošana perspektīvam un modernākam. Lattelekom ir lemts iznīcībai, un ja tam nebūtu ar valsts labvēlību uzdāvināta komunikāciju infrastruktūra, tad nez vai tas būtu vērts pat pusi no tā patreizējās tirgus cenas. Ir skaidrs, ka piesaiste ar kabeli vienai, konkrētai adresei ir bezcerība. Nebūs pat pieci gadi jāgaida, kad pārdošanā masveidā būs mobilie telefoni, kas ļaus bez papildus iekārtām pievienot telefonu pie TV vai datora un iegūt jebkurā Latvijas vietā kvalitatīvu pakalpojumu, nemaz nerunājot par to, kādas iespējas pavērs Oled tehnoloģijas ieviešana.

  1
 4. k

  Lētāki zvani uz ārzemēm jau nebūs kā skatīt šeit ;

  http://teltel.lv/pg/10710

  0
 5. h

  neredzu problēmu, pēc pieredzes- kad lietoju lattelekom internetu - viņš smirdēja un esmu laimīgs ka tiku vaļā, kad lietoju lmt "brīvību" man atslēdza jo "pārāk daudz runāju" manuprāt ja divas lielas mēslu kaudzes apvienojas tas ir tikai labi, smirdēs pa gabalu un būs vieglāk neiekāpt!

  4
 6. a

  Ja Lattelecoms ir ar mieru atdot infrastruktūru un turpmāk tirgot plikus savus pakalojumus, tad manis pāc lai apvienojas. Kad Lattelecoms pirka Microlinku, šiem bija jātdod savas optikas, "Metro", PanBaltic tīkls un kas nu vēl tur bija vai nebija.

  1
 7. B

  Starp citu:
  Tirgu, kur dominē viens tirgus dalībnieks- sauc par MONOPOLU
  Tirgu, kur dominē vairāki tirgus dalībnieki - cauc par OLIGAPOLU
  Tirgu, kur neviens tirgus dalībnieks nedominē - sauc par brīvi konkurējošu tirgu.

  Vienīgais, uz ko LMT var pretendēt ir OLIGAPOLS.
  Lattelecom dažās sfērās ir brīvā konkurencē, dažās sfērās oligapols, bet atsevišķās sfērās (jau piminēju iepriekšējā komentārā) monopols.

  5
 8. B

  Kāpēc tik melīgs un provocējošs nosaukums?
  Nedz LMT, nedz Lattelecom, abi kopā vai atsevišķi nav nekāds monopols, kur nu vēl super duper hiper ūberkrutais monopols.

  Vienīgais, par ko reāli vajadzētu uztraukties ir Lattelecom pazemes tīkls un starptautiskais savienojums, kurš iet caur Lattelecom. Tas ir pazemes tīkls Rīgā, un arī citās Latvijas pilsētās, kuru šahtu vākus rotā Lattelecom zīme. Tāpēc Lattelecom nevelk savus internetkabeļus pa māju jumtiem, kā to dara Balticom un citas kompānijas. Šim tīklam vajadzētu piederēt neatkarīgam apsaimniekotājam, kurš priekš Lattelecom un citām kompānijām to atļautu izmantot par kādu nomas maksu. No tā būtu pamatīgs labums Latvijai - strauji samazinātos pa gaisu izvilkto kabeļu apjoms (paskatities starp daudztāvu mājām uz jumtiem - izskatās, ka virs mūsu galvām ir sapīti pamatīgi zirnekļu tīkli). Tas ir tieši tāpat, kā ceļi automašīnām. Izmantot jāļauj jebkuram (maksājot ceļu nodevu), bet infrastruktūra pieder valstij. Tad būs nodrošināta pilnvērtīga konkurence.
  Otra lieta, visi zvani vai internets uz ārzemēm iet caur Lattelecom tīklu (pat, ja tas ir Baltcom vai kāds cits klients). Vienkārši starpvalstu līgumos Lattelecom ir starpnieks.

  Līdz ar to, ja nolemtu Lattelecom pilnībā privatizēt vai apvienot ar LMT, tad no tā būtu jāatdala valstij nozīmīgās daļas. Privāts Lattelecom var pēkšņi izdomāt ieviest internettrafika cenu priekš visām pārējām internetkompānijām, kuras ir spiestas izmantot Latteleom tīklu. Šīm internetkompānijām ir internet savienojums ar Lattelecom, nevis ar Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Krieviju. Starptautisko savienojumu nodrošina Lattelecom!

  Ja LMT pilnīga privatizācija valstij neko neizmainīs, tad Lattelecom ir krietni sarežģītāka lieta. Būtu vēlams, ka to uzraudzītu neatkarīgi eksperti nozarē, nevis populistiski politiķi vai valsts budžeta stādītāji (īslaicīgs ieguvums šodien var radīt pamatīgus pastāvīgus zaudējumus nākotnē).

  7
 9. s

  Nu priekš kam, priekš kam šos uzņēmumus jāapvieno? Lattelecom piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus interneta, televīzijas un telefonijas jomā. LMT piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus telefonijas un interneta jomā. Abiem, var teikt, sava "optika" vienam pa gaisu otram pa optisko šķiedru, abiem potenciāls attīstīties, liels klientu loks, neviens no abiem necieš zaudējumus, tehniskā bāze nepārtraukti tiek atjaunota, pakalpojumu klāsts pilnveidojas, kvalitāte uzlabojas, nu priekš kam jāčakarē divi normāli, darboties un konkurētspējīgi uzņēmumi apvienojot vienā monstrā, kur jēga? Nē nu, es saprotu, kur jēga ir premjeram, kurš labprāt tuvākajā laikā par augstāko cenu abus uzspertu gaisā, vai kur ir jēga TeliaSonera, vai Lattelecom valdei, bet vispār no LMT viedokļa, tas nav nopietni skatāms.

  1
 10. a
  apvienoties splash2013. g. 7. septembrī 13:50

  lai sagrautu pārējos. tas skaidrs

  4
 11. s

  Bet tad būs nākamās problēmas - valsts būs veicinājusi monopolu :) Baltkom ar Izzi jau kuro gadu nevar saiet kopā, vai nu paši nespēj sarunāt, vai arī viņiem neļauj, jo no monopola baidās, kamēr šeit laikam jau viss ir kārtībā, ja tāda iespēja tiek izskatīta. Reāli gan valstsvīru domāšana ir šķērsa, jo šie abi nav AirBaltic, kam nepieciešamas regulāras investīcijas. Šie abi nes peļņu un veiksmīgi konkurē ar ārvalstu korporācijām. Es pat teiktu, tik veiksmīgi, ka ārvalstu korporācijas netiek līdzi. Tad kāpēc par katru cenu jātiecas uz to pārdošanu, ja valsts no abiem saņem ienākumus? Es domāju vēl vairāk, caur šiem abiem uzņēmumiem valsts var pat turpināt ekspansiju ārpus Latvijas robežām, veicot ieguldījumus, pērkot kapitāldaļas citu valstu telekomunikāciju uzņēmumos un velkot vēl vairāk peļņas uz Latviju. Jo tā jau protams, Lattelecom un LMT ir ļoti spēcīgi spēlētāji mūsu pīļu dīķim, tie jau sen te nostiprinājušies un viņiem ir nākotnē ierobežotas izaugsmes iespējas, nu tad ļaujiet viņiem plesties tālāk. Kāpēc, lai LMT ar Lattelecom nenopērk Telia Sonera, galu galā? Ir kāda problēma ar to? Nu es tā, abstrakti, bet domāju saproti par ko runāju. :)

  4
 12. p

  Mēs esam uzticīgi mūsu klātbūtnei Latvijas telekomunikāciju tirgū. Attkārtošanās zināšanu māte .

  1
 13. A

  KĀDA INTERESE VALSTIJ PĀRDOT UZŅĒMUMU AR STABILU PEĻŅU NESAPROTU..!:))TO NAUDU TĀPAT APĒDĪS VAI IELIKS KĀDĀ JAUNĀ TILTA BŪVĒ KURŠ PĒC GARANTIJAS LAIKA SABRUKS..! KAD TAS REIZ BEIGSIES..?!

  TĀS IR KĀDA VALDĪBAS POLITIĶA INTERESES LAI ATKAL DABŪTU PASMUKO UZ ĶEPAS CIPARU AR SEŠĀM NULLĒM..!

  2
 14. s

  Tā nauda aizies tai spožajai dzīvei, ko mums solīja pēc eiro ieviešanas.

  0
 15. L

  Bleezi!!!

  2
 16. T

  Kādam derētu atkārtot jēdziena "monopōls" nozīmi!

  1
 17. A

  Nekadus monopolus, nekadas apvienosanas!!!!!!!!!!

  2
 18. S

  Lattelecom ir lejupejoss bizness, Gulbja kungs to apzinaas, tapec savu neveiksmigo uznemumu grib "uzkarinaat" uz veiksmiiga!

  1
 19. A

  Ohoooo, KNAB jau ar sauc uz paklaaja???????

  0
 20. V

  Nu nekad tas nenotiks! Gulbis Skjeeles uzdevumaa telekomunikaciju uznemumus neprivatizees!!! Punkts!!

  0

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi