Gauss: maršruts Rīga-Liepāja ir pārspējis cerības

"airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss
 

Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» maršruts Rīga-Liepāja ir pārspējis cerības, intervijā sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

«Iepriekš sacījām, ka vēlamies sasniegt 3200 pasažierus šajā maršrutā. Līdz šim ir veiktas 4570 rezervācijas, maršruts ir pārspējis cerības. Šim maršrutam ir pozitīvs iespaids uz mūsu tīklu, jo pieved pasažierus no Liepājas uz Rīgu. Iepriekš atzīmējām, ka vēlamies pārbaudīt, kā tas strādā vasarā, un pēcāk skatīsimies, vai šos lidojumus būtu izdevīgi veikt visu gadu,» pauda Gauss.

Šoruden, 14.septembrī, «airBaltic» paziņoja, ka lidojumus starp Rīgu un Liepāju veiks arī ziemas sezonā. «Parasti ziemas periods ir vājāks nekā vasaras, tāpēc bija jāvērtē, vai šis maršruts atmaksātos. Runājām ar Liepājas pašvaldību un Liepājas lidostu par situācijas attīstības prognozēm, un, kamēr nebija skaidrības, mēs nevarējām apgalvot, ka lidojumi tiks turpināti arī ziemā. (..) Pat tad, ja atsevišķos lidojumos sēž vien 5-10 cilvēki, nenozīmē, ka maršruts nav izdevīgs, jo, ja pasažieri ir rezervējuši lidojumu tālāk no Rīgas uz, piemēram, Romu, mums ieguvums ir ļoti liels, jo pasažieri lido ar mums no Latvijas, nevis citas valsts,» klāstīja «airBaltic» vadītājs.

Reklāma

Vienlaikus viņš piebilda, ka pārskatāmā nākotnē šis ir vienīgais vietējais maršruts, kuru varētu īstenot Latvijā. «Citas lidostas nav tam gatavas vai ieinteresētas. Šāds maršruts arī palīdz reģiona attīstībai, nodrošina jaunas darbvietas utt.,» teica Gauss.

Lidsabiedrība reisus uz Liepāju atklāja 16.maijā.

«airBaltic» pērn nopelnīja 1,2 miljonus eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā 2015.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 19,5 miljoni eiro. Savukārt lidsabiedrības apgrozījums pērn bija 286 miljoni eiro, kas ir aptuveni par 1% vairāk nekā 2015.gadā.

Saistītie raksti
«airBaltic» jaunajā maršrutā Rīga-Liepāja pirmajos divos mēnešos pārvadājis 1752 pasažierus

«airBaltic» jaunajā maršrutā Rīga-Liepāja pirmajos divos mēnešos pārvadājis 1752 pasažierus

Lai «airBaltic» maršruts uz Liepāju būtu ilgtspējīgs, reisu piepildījumam jābūt augstākam

Lai «airBaltic» maršruts uz Liepāju būtu ilgtspējīgs, reisu piepildījumam jābūt augstākam

Liepājas lidosta sertificēta lidojumiem visa gada garumā

Liepājas lidosta sertificēta lidojumiem visa gada garumāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR