«Air Berlin» iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu

 

Grūtībās nonākusī Vācijas otrā lielākā aviokompānija «Air Berlin» otrdien paziņoja, ka iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu, jo tās lielākais akcionārs - Abū Dabī bāzētā lidsabiedrība «Etihad Airways» - vairs nenodrošinās finansiālu atbalstu.

«Air Berlin» norāda, ka pēc «Etihad Airways» finanšu palīdzības pārtraukšanas aviokompānija secinājusi, ka tai vairs nav iespējama pozitīva virzība uz priekšu.

Tikmēr Vācijas Ekonomikas un Transporta ministrijas nekavējoties izplatījušas paziņojumu, lai mazinātu ceļotāju bažas, pavēstot, ka valdība nodrošinās 150 miljonu eiro aizdevumu, lai aviokompānija pagaidām spētu nodrošināt lidojumus.

Reklāma

Savukārt Vācijas nacionālā lidsabiedrībai «Lufthansa» atsevišķā paziņojumā norādīja, ka ved sarunas ar «Air Berlin» par iespējām pārņemt daļu no «Air Berlin» grupas.

«Air Berlin» iepriekšējos divos gados kopumā cietusi zaudējumus 1,2 miljardu eiro apmērā, un aviokompānijas dzīvotspēja balstījās uz «Etihad Airways» nodrošinātajiem finanšu līdzekļiem. «Etihad Airways» pieder 29% «Air Berlin» akciju.

Nesen aviokompānija vērsās pie Berlīnes un Ziemeļreinas - Vestfālenes federālajām zemēm, lūdzot nodrošināt valsts garantijas.

«Air Berlin» septembrī prezentēja vērienīgu restrukturizācijas plānu, kas paredz 38 lidmašīnu un apkalpes locekļu iznomāšanu «Lufthansa», kā arī 1200 darbavietu likvidēšanu.

Saistītie raksti
«Air Berlin» no janvāra pārtrauks lidojumus uz Krieviju

«Air Berlin» no janvāra pārtrauks lidojumus uz Krieviju

«Air Berlin» likvidēs 1200 darbavietu

«Air Berlin» likvidēs 1200 darbavietu

«Air Berlin» raugās uz «Lufthansa» kā iespējamu partneri

«Air Berlin» raugās uz «Lufthansa» kā iespējamu partneriApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR