Rīgā tiekas Latvijas un Krievijas dzelzceļu darba grupa

 

Rīgā pirmo reizi pēc četru gadu pārtraukuma tikās VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDZ) un AAS «Rossijskije žeļeznije dorogi» (Krievijas dzelzceļš) darba grupa, kuru vadīja Krievijas dzelzceļa viceprezidenta Pāvels Ivanovs, LDz prezidents Edvīns Bērziņš un LDz viceprezidents Ēriks Šmuksts, lai apspriestu līdzšinējo sadarbību un iespējamo sadarbības attīstību nākotnē.

Darba grupas tikšanās notiek Dzelzceļnieku dienas un Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas priekšvakarā.

«Sadarbība ar Krievijas dzelzceļu un Krieviju kā mūsu lielāko partneri kravu pārvadājumu jomā Latvijas dzelzceļam vienmēr ir bijusi ļoti nozīmīga. Tāpēc īpaši novērtējam, ka Krievijas dzelzceļš atsaucās mūsu aicinājumam tikties un pārrunāt sadarbību tieši tagad, kad vērojams kravu apjoma samazinājums. Tāpat ceram, ka šīsnedēļas tikšanās palīdzēs arī abu valstu starpvaldību komisijai, kura izskatīs šos un citus turpmākās sadarbības jautājumus,» norāda LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Reklāma

Krievijas dzelzceļa viceprezidents Pāvels Ivanovs: «Kopš 2008.gada, kad tika izveidota šī darba grupa, esam gājuši tālu ceļu. Mūsu sadarbībā ir ļoti daudz saskarsmes punktu, kuros mēs varētu pilnveidot un attīstīt sadarbību mūsu kopējo mērķu labā. Esam gandarīti gan par lielisko darba grupas darba organizēšanu, gan kopīgi paveikto darba saturu.»

Darba grupā panākta vienošanās turpināt savstarpējo sadarbību, lai palielinātu Eirāzijas valstu, tostarp, Indijas un Ķīnas valstu kravu pārvadājumu apjomus transporta koridora Ziemeļi-Dienvidi ietvaros, izmantojot LDz un Krievijas dzelzceļa infrastruktūru. Panākta arī vienošanās par kravas vagonu savstarpēju efektīvāku izmantošanu iekraušanas no norēķinu procedūrās. Puses vienojās turpināt aktīvi sadarboties pasažieru skaita palielināšanā dzelzceļa pārvadājumos starp abām valstīm.

Abu valstu eksperti bija vienisprātis, ka nepieciešama aktīva sadarbība pierobežas dzelzceļa infrastruktūras attīstībā, lai nodrošinātu efektīvākus pārvadājumus nākotnē. Puses pārrunāja sadarbības iespējas Eiropas Savienības finansējuma piesaistē Latvijas-Krievijas pierobežu sadarbības programmas ietvaros.

Krievija ir izcelsmes valsts lielākajai kravu daļai, kas pārvadāta pa LDz infrastruktūru. 2016.gadā no pārvadātiem 47,8 miljoniem tonnu, 79,2% bija Krievijas izcelsmes kravas.

Saistītie raksti
Septembra vidū LDz konferencē Rīgā tiksies pasaules loģistikas tirgus līderi

Septembra vidū LDz konferencē Rīgā tiksies pasaules loģistikas tirgus līderi

LDz: Kravu apjoms 100,1% līmenī pret iepriekšējo gadu

LDz: Kravu apjoms 100,1% līmenī pret iepriekšējo gadu

Transporta nozares jaunumi kaimiņvalstu medijos

Transporta nozares jaunumi kaimiņvalstu medijosSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR