Krievijā apsver pasažieru vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne caur Latviju

 

 

Krievijas valsts dzelzceļa kompānija «Rossiskije žeļeznije dorogi» (RŽD) apsver iespējas atklāt pasažieru vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne, kas kursētu arī caur Latvijas, Lietuvas un Polijas teritoriju, paziņojis RŽD uzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā «Kaļiņingradskaja žeļeznaja doroga» vadītājs Viktors Golomolzins.

Viņš žurnālistiem sacīja, ka tiek apsvērta ideja par šādu vilcienu, «vedot pasažierus no Berlīnes, izbraucot caur Poliju uz Kaļiņingradu, un no Kaļiņingradas caur Lietuvu un Latviju dodoties uz Sanktpēterburgu».

Golomolzins piebilda, ka pašlaik notiek diskusijas darba grupās, kurās ir projektā potenciāli iesaistīto valstu pārstāvji.

Reklāma

AS «Latvijas dzelzceļš» pārstāvis Māris Ozols aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban tiek meklēts veids, kā veicināt starptautiskos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu, ņemot vērā, ka pēdējos gados to apmērs ir sarucis.

Pēc Ozola teiktā, attiecīgais maršruts ir viens no variantiem, kas tiek apspriests, bet patlaban iecere vēl ir tikai idejas līmenī un ir neatrisināti jautājumi, piemēra, saistībā ar izmaksu sadalījumu.

RŽD meitasuzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā vadītājs norādīja, ka šāds maršruts ir ekonomiski daudzsološāks nekā vilcienu maršruts starp Kaļiņingradu un Berlīni, kas sāka darboties 2003.gadā, pēc tam tika apturēts un 2013.gadā slēgts.

Saistītie raksti
LVRA cer uz tūristu skaita pieaugumu no Krievijas

LVRA cer uz tūristu skaita pieaugumu no Krievijas

LDz prezidents Sočos tiekas ar Krievijas dzelzceļa vadītāju

LDz prezidents Sočos tiekas ar Krievijas dzelzceļa vadītāju

«EVR Cargo» iegādājas 500 jaunus vagonus, kurus iznomās pārvadājumiem Krievijā

«EVR Cargo» iegādājas 500 jaunus vagonus, kurus iznomās pārvadājumiem KrievijāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR