Aicina Vējoni neizsludināt grozījumus par akcīzes nodokļa pieaugumu dīzeļdegvielai

Biedrības «Baltijas asociācija - transports un loģistika» prezidente Inga Antāne
 

Biedrība «Baltijas asociācija - transports un loģistika» (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, aicinot nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kas paredz nodokļu likmes paaugstināšu dīzeļdegvielai 10,9% apmērā, pavēstīja biedrības prezidenta Inga Antāne.

«Akcīzes nodokļa palielinājums notiek brīdī, kad jau tā dramatiski krītas pārvadājamo tranzītkravu apmērs no Krievijas, Baltkrievijas un citām NVS valstīm. Ņemot vērā, ka dīzeļdegvielas cena veido ļoti būtisku dzelzceļa pārvadājumu izmaksu komponenti, līdz pat 30% no cenas, nodokļa likmju paaugstināšana degvielai nozīmē vēl lielāku Latvijas transporta un loģistikas nozares, tajā skaitā arī tranzīta konkurētspējas zudumu. Tranzīta koridora izmaksu sadārdzināšana var katastrofāli ietekmēt kā mūsu ostu, tā arī Latvijas dzelzceļa konkurētspēju globālajā pārvadājumu tirgū,» pauda Antāne.

Pēc viņas teiktā, katra tonna kravu, kas tiek vesta cauri Latvijai, valsts ekonomikā ienes apmēram 15 eiro, kopumā transporta un loģistikas nozare Latvijas tautsaimniecībā gadā ienes vairāk kā vienu miljardu eiro.

Reklāma

«Līdz galam neizsvērtais lēmums par akcīzes likmju paaugstināšanu degvielai, draud ar šī pienesuma ievērojamu samazināšanos, kā arī ar gadiem ilgi veidoto tirdzniecības ceļu zaudējumu. Tās kravas, kuras pa Latvijas dzelzceļu tiek vestas uz Latvijas lielajām ostām, pēc izmaksu sadārdzināšanās, visticamāk, tiks novirzītas uz mūsu kaimiņvalstu ostām - Klaipēdu un Tallinu. Ar šādiem lēmumiem mēs palīdzam celt kaimiņvalstu ekonomiku, bet gremdējam paši savējo,» piebilda biedrības vadītāja.

BATL pārstāv vairākus Ventspils brīvostā strādājošus tranzīta un loģistikas nozares uzņēmumus - AS «Ventbunkers», AS «Ventspils tirdzniecības osta», AS «Kālija parks», AS «Latvijas naftas tranzīts», SIA «Noord Natie Ventspils Terminals», AS «PKL Flote», SIA «Ostas flote», SIA «Mineral-Trans-Serviss», AS «Baltic Coal Terminal», SIA «Seastar» un AS «Baltijas ekspresis».

Saistītie raksti
Ja strauji kritīsies degvielas patēriņš, varētu pārskatīt lēmumu palielināt akcīzes nodokli

Ja strauji kritīsies degvielas patēriņš, varētu pārskatīt lēmumu palielināt akcīzes nodokli

BATL: Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai pārvadājumos pa dzelzceļu ir nevis jāpalielina, bet jāsamazina

BATL: Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai pārvadājumos pa dzelzceļu ir nevis jāpalielina, bet jāsamazina

Saeima pieņem likumu par straujāku akcīzes nodokļa palielināšanu alum, cigaretēm un benzīnam

Saeima pieņem likumu par straujāku akcīzes nodokļa palielināšanu alum, cigaretēm un benzīnamApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR