Maskavā diskutē par konteinerpārvadājumu organizēšanu starp Eiropu un Ķīnu

 

Pagājušajā nedēļā Maskavā norisinājās Transsibīrijas pārvadājumu koordinācijas padomes (KSTP) un Krievijas dzelzceļa rīkota darba grupas sanāksme, kurā viens no galvenajiem jautājumiem bija konteineru kravu pārvadājumu organizēšana maršrutā Eiropa-Ķīna-Eiropa. Sanāksmē piedalījās arī VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) viceprezidents Ēriks Šmuksts un SIA «LDz Loģistika» valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis.

Kravu operatoru pārstāvji klātesošos informēja, ka pārvadājumu apjomi ar Ķīnu ir palielinājušies vidēji par 70%, turklāt uzsvēra arī maršrutu no Ķīnas rūpnieciskās pilsētas Jivu uz Rīgu, novēlot LDz attīstīt konteinerpārvadājumus šajā un citos maršrutos.

Klātesošie apsprieda vagonu piepildīšanu atpakaļceļam uz Ķīnu un iespējas šī jautājuma risināšanā sadarboties, lai samazinātu izmaksas un padarītu tranzītkoridorus starp Ķīnu un Eiropu konkurētspējīgākus. Lai šo jautājumu risinātu, ir izveidota speciāla darba grupa.

Reklāma

Latvijas delegācijas vadītājs Ē.Šmuksts sanāksmē uzsvēra, ka tranzīta nozarē ir vērojams progress gan muitas procedūru uzlabošanā, gan ritošā sastāva un infrastruktūras izmantošanā. Delegācijas vadītājs arīdzan informēja par LDz sarunām ar Duisburgas ostu Vācijā un perspektīvām 48 stundu laikā kravas no Rīgas ostas nogādāt jebkurā Eiropas un Skandināvijas valstī, tādējādi padarot maršrutu caur Latviju interesantu sadarbībai ar Ziemeļvalstu tirgiem.

Saistītie raksti
Burāšanas sezona gatavojas startam

Burāšanas sezona gatavojas startam

Ekspluatācijā pieņemta otra modernizētā dīzeļlokomotīve 2M62UM

Ekspluatācijā pieņemta otra modernizētā dīzeļlokomotīve 2M62UM

Roterdamas Meinportas universitātes studenti iepazīstas ar Latvijas Dzelzceļa darbību

Roterdamas Meinportas universitātes studenti iepazīstas ar Latvijas Dzelzceļa darbībuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR