Roterdamas Meinportas universitātes studenti iepazīstas ar Latvijas Dzelzceļa darbību

 

Pagājušajā nedēļā uzņēmumos norisinājās Atvērto durvju nedēļa, kuras ietvaros «Latvijas dzelzceļā» (LDz) viesojās vairāk nekā 30 Roterdamas Meinportas Transporta un loģistikas programmas studentu.

Jaunieši ar interesi iepazinās ar Latvijas lielākā koncerna darbības virzieniem un mērķiem, finanšu rādītājiem un kravu apjomiem. Savukārt LDz meitasuzņēmuma «LDz Loģistika» valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis un SIA «Riga Container Terminal» valdes priekšsēdētājs Valdis Andersons izskaidroja jauniešiem Latvijas piedāvājumu konteineru kravu pārvadājumu jomā – esošos un plānotos konteinervilcienu maršrutus no Āzijas uz Latviju un iespējamo savienojumu no Rīgas ostas uz pārējām Eiropas un Skandināvijas valstīm.

Šķirotavas stacijā Rīgā studenti iepazinās ar modernizēto šķirošanas uzkalna darbu, kurā tika formēti vilcieni nosūtīšanai uz Rīgas pieostas stacijām. Pēc uzkalna modernizācijas, kurā investēti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un LDz līdzekļi 37 miljonu eiro apmērā, tā šķirošanas jauda palielināta par 1000 vagoniem diennaktī un var sasniegt 3500 vagonu apstrādi 24 stundās. Pēc uzkalna modernizācijas šķirošanas process ir automatizēts – ar datora palīdzību tiek regulēts vagonu ātrums, ņemot vērā laikapstākļus, vagonu skaitu sakabē, kopējo svaru, kā arī citus parametrus. Tādējādi ievērojami samazinātas kļūmes šķirošanas procesā, kā arī palielināta darba un vilcienu kustības drošība.

Reklāma

Roterdamas osta ir lielākais loģistikas mezgls Eiropā, un Meinportas universitāte ir specializējusies loģistikas inženieru un jūrniecības tehnologu sagatavošanā. Tās partneris Latvijā ir Latvijas Jūras akadēmija.

Saistītie raksti
Burāšanas sezona gatavojas startam

Burāšanas sezona gatavojas startam

Pa LDz infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms palielinājies par 8%

Pa LDz infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms palielinājies par 8%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 415000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 175000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 57900 EUR