Visas trīs Baltijas valstis ratificējušas «Rail Baltica» līgumu

"Rail Baltica" trase Rīgas kartē
 

 

Lietuvas Seims otrdien ratificēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību līgumu par «Rail Baltica» dzelzceļa savienojuma izveidi. Latvijas Saeima un Igaunijas Rīgikogu šo līgumu ratificēja 2017.gada jūnijā.


Par līguma ratifikāciju balsoja 96 deputāti, bet viens parlamentārietis balsojumā nepiedalījās.

Kā ziņots, trīs Baltijas valstu premjerministri janvārī parakstīja līgumu par «Rail Baltica» projektu, kurā izklāstīti tā attīstības termiņi, maršruts un vairākas tehniskās detaļas.

Reklāma

Līgums regulē būvējamās dzelzceļa infrastruktūras un zemes īpašumtiesības, būvniecības finansēšanas apstākļus, kā arī nodrošina piekļuvi «Rail Baltica» infrastruktūrai un sniedz vispārējas vadlīnijas projekta vadībai, lai noteiktu infrastruktūras operatoru.

«Rail Baltica» projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Plānots, ka pa jauno dzelzceļa līniju pasažieru vilcienu ātrums varēs sasniegt 240 kilometrus stundā, bet kravas vilcienu - 120 kilometrus stundā.

Jaunākie dati liecina, ka «Rail Baltica» izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Saistītie raksti
EK pārstāve: «Rail Baltica» ir viena no ES prioritātēm

EK pārstāve: «Rail Baltica» ir viena no ES prioritātēm

Pilsētplānotājs: Nepietiekami tiek domāts par «Rail Baltica» ietekmi uz Rīgas ārtelpu

Pilsētplānotājs: Nepietiekami tiek domāts par «Rail Baltica» ietekmi uz Rīgas ārtelpuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR