Gauss: «airBaltic» maršrutu tīkla paplašināšana nekāpina atcelto reisu apmēru

Latvijas nacionālā lidsabiedrības AS "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss
 

Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» maršrutu tīkla paplašināšana nav kāpinājusi atcelto reisu apmēru, pauda uzņēmuma izpilddirektors Martins Gauss.

«Kad iegādājāmies jaunās «CSeries» lidmašīnas, nolēmām, ka vismaz viens «Boeing» lidaparāts rezervē stāvēs Rīgas lidostā gadījumiem, ja kāds no jaunajiem lidaparātiem kādu iemeslu dēļ reisu nevar izpildīt. Līdzīgi kā citās tehnoloģiju jomās, arī aviācijā jaunām iekārtām raksturīgas zināmas tehniskas nianses, kam sākuma periodā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība un veikta pilnveidošana. CS300 nav izņēmums un - līdzīgi kā visām jaunajām lidmašīnām - to ieviešana rada zināmus izaicinājumus saistībā ar dažādu ražotāju detaļu un sistēmu sasaisti,» skaidroja Gauss.

Viņš klāstīja, ka bijušas tehniskas ķibeles, tāpat lidaparātu piegāde ir kavējusies. Bija paredzēts, ka astotais «C Series» lidaparāts tiks piegādāts septembrī, bet tas nenotika, tāpat iepriekšējās tika piegādātas ar kavēšanos. Tādēļ uzņēmumam nācies vienoties ar citām kompānijām par «airBaltic» lidojumu izpildi.

Reklāma

«Dažkārt gadās situācijas, kad vairākas nesaistītas problēmas notiek vienlaicīgi. Tā nesen vienai lidmašīnai zemes operāciju apkalpošanas laikā neveiksmīgi radās defekts, kas bija jānovērš, otra cieta no putnu radītiem bojājumiem, bet trešajai bija nepieciešams pilnveidot degvielas sistēmas iekārtu. Tādējādi trīs lidmašīnas nevarēja lidot un vajadzēja piesaistīt citu aviokompāniju. Dažkārt gan tas nav iespējams. Ar šādām problēmām saskaras ne tikai «airBaltic«. Pasaulē nav tādas aviokompānijas, kurai izdotos veikt pilnībā visus paredzētos lidojumus,» pauda uzņēmuma vadītājs.

«airBaltic» nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem, piedāvājot savienojumus ar galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Lidsabiedrība arī piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

  Saistītie raksti
  «airBaltic» astoņos mēnešos pārvadājis par 21% vairāk pasažieru

  «airBaltic» astoņos mēnešos pārvadājis par 21% vairāk pasažieru

  Gauss: «airBaltic» biļešu cenas varētu nedaudz sarukt arī nākamgad

  Gauss: «airBaltic» biļešu cenas varētu nedaudz sarukt arī nākamgad

  «airBaltic» plāno pilnībā atteikties no turbopropelleru lidmašīnām

  «airBaltic» plāno pilnībā atteikties no turbopropelleru lidmašīnām  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Māja
  Māja, Mārupe, 170000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR