Lietuvas Seims līdz gadumijai atjauno apkurei atvieglotu PVN likmi 9% apmērā

Ilustratīvs attēls.
 

Lietuvas Seims otrdien pieņēmis grozījumu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, no 1.oktobra līdz gadumijai nosakot centralizētajai siltumapgādei atvieglotu PVN likmi 9% apmērā.

Par šo grozījumu balsojuši 97 Seima deputāti, pret - divi, bet vēl seši parlamenta locekļi no balsošanas atturējušies.

Budžetam šāds atvieglojums izmaksās 11 miljonus eiro negūtu ieņēmumu. Tie iedzīvotāji, kuru izdevumi par apkuri pārsniedz 10% no ienākumiem, varēs pieprasīt kompensāciju.

Reklāma

Atvieglotā 9% PVN likme apkurei Lietuvā nav spēkā kopš jūnija, un šai laikā tai bija noteikta PVN standartlikme - 21%.

Paredzams, ka no gadumijas PVN likme apkurei tiks noteikta 15% apmērā un līdz 15% tiks paaugstināta arī pieminētā izdevumu robeža, no kuras var pieprasīt kompensācijas.

Seims noraidījis opozīcijā esošo «Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu» ierosinājumu apkurei noteikt pastāvīgu 9% likmi, ko ar saviem parakstiem atbalstījuši 40 deputāti.

Tomēr pēc balsojuma trīs «tēvzemiešu» deputāti - Ingrīda Šimonīte, Mīkols Majausks un Gabrieļus Landsberģis - paziņojuši, ka lūgs prezidenti Daļu Grībauskaiti izmantot veto tiesības, lai bloķētu šo grozījumu, jo uzskata, ka tikko pieņemtajam atvieglojumam jāpaliek spēkā neierobežotu laiku.

Jūlija sākumā valdošā Zemnieku un zaļo savienība vienojās ar opozīcijā esošajiem «tēvzemiešiem» par atvieglotās 9% likmes atjaunošanu apmaiņā pret atbalstu balsojumā par mežu reformu.

Ja 9% atvieglojums tiktu atstāts spēkā arī nākamgad, budžets negūtu vēl 47 miljonus eiro, bet gadījumā, ja apkurei no gadumijas tiktu noteikta atvieglota PVN likme 15% apmērā, - 24 miljonus eiro.

Par atvieglojumu atjaunošanu iestājusies arī prezidente, kas šomēnes pirms Seima rudens sesijas sākuma uzsvēra, ka Lietuvas nākamā gada budžetā jāspēj apvienot gan sociālo jautājumu risināšana, gan rūpes par valsts drošību.

«Es gribētu atgādināt, ka joprojām uzskatu - atvieglojumi apkures maksai ir jāatjauno. (..) Tā tomēr ir cenu celšanās, kam īsti nav nedz politiskas, nedz ekonomiskas jēgas,» viņa uzsvērusi.

Saistītie raksti
Lietuvas Seims pieņem izskatīšanai likumprojektu par «Rail Baltica» līguma ratifikāciju

Lietuvas Seims pieņem izskatīšanai likumprojektu par «Rail Baltica» līguma ratifikāciju

Lietuvas ministrs iebilst pret dažāda sastāva preču tirgošanu Rietumeiropā un Austrumeiropā

Lietuvas ministrs iebilst pret dažāda sastāva preču tirgošanu Rietumeiropā un Austrumeiropā

Lietuva plāno iestāties par vienādas kvalitātes pārtiku visā ES

Lietuva plāno iestāties par vienādas kvalitātes pārtiku visā ESApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR