EM: Inčukalna pazemes gāzes krātuves piepildījums patlaban ir 36,4%

 

Inčukalna pazemes gāzes krātuves piepildījums patlaban ir 36,4%, šodien konferencē «Enerģētika 2017» sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Jānis Patlmalnieks.

Vienlaikus viņš norādīja, ka nodrošināt Inčukalna gāzes krātuves funkcionalitāti brīvā tirgū ir izaicinājums gan tās operatoram «Conexus Baltic Grid», gan arī Ekonomikas ministrijai no politikas viedokļa, lai šo aktīvu Latvijas valstij saglabātu.

Tāpat Patmalnieks pastāstīja, ka reģionālā gāzes tirgus izveides mērķis ir ar jauniem starpsavienojumiem, piemēram, Lietuvas-Polijas «GIPL» un Somijas-Igaunijas «Balticconector», dažādot piegādes avotus, kā arī izveidot tirgus dizainu, kas būtu pieņemams gan Baltijas valstīm, gan Somijai. Ja reģionālā tirgū iesaistītos arī Somija, tas būtiski palielinātu tā likviditāti.

Reklāma

Pēc viņa teiktā, runājot ar lieliem tirgus spēlētājiem, kļūst skaidrs, ka tiem neinteresē viena vai divu miljardu kubikmetru gāzes tirgus, bet gan krietni lielāki, lai attiecīgie komersanti varētu plānot piegādes un darbību ilgtermiņā.

Patmalnieks arī norādīja, ka nākamgad EM varētu sākt darbu pie jauna Dabasgāzes tirgus likuma izstrādes, lai tajā integrētu tās lietas, kas nepieciešamas reģionālā gāzes tirgus izveidei līdz 2020.gadam.

Konferenci «Enerģētika 2017» šodien Rīgā rīko žurnāls «Kapitāls».

Saistītie raksti
Savickis valstij draud ar tiesu darbiem, ja tā Inčukalna krātuvi nepirks par pienācīgu cenu

Savickis valstij draud ar tiesu darbiem, ja tā Inčukalna krātuvi nepirks par pienācīgu cenu

Latvija negaidīs Inčukalna gāzes krātuves izlikšanu tirgū, bet pati izteiks piedāvājumu

Latvija negaidīs Inčukalna gāzes krātuves izlikšanu tirgū, bet pati izteiks piedāvājumu

Kučinskis: Valstij vajadzētu saglabāt kontroli pār Inčukalna gāzes krātuvi, iegādājoties akcijas

Kučinskis: Valstij vajadzētu saglabāt kontroli pār Inčukalna gāzes krātuvi, iegādājoties akcijasApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR