«Jaunpils pienotavai» izdevies atrast alternatīvu siera eksportam uz Krieviju

Ilustratīvs attēls
 

Piena pārstrādes uzņēmums «Jaunpils pienotava» atradis alternatīvu siera eksportam uz Krieviju, un šobrīd uzņēmuma saražotais biezpiens un siers ir pieprasīts Vācijā, ASV un virknē citu valstu, informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijā (LLKA).

«Piena ceļš» valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa sacīja, ka gan kooperatīvs «Piena ceļš», gan tam piederošais piena pārstrādes uzņēmums «Jaunpils pienotava» ir veiksmīgi pārvarējuši grūtības, ko radīja iepriekšējā piena krīze.

«Mums ir izdevies ievērojami kāpināt «Jaunpils pienotavas» [2016.gada] peļņu, jo veiksmīgi esam strādājuši gan vietējā, gan eksporta tirgos. Esam atraduši alternatīvu siera eksportam uz Krieviju un šobrīd mūsu saražotais biezpiens un siers ir pieprasīts Vācijā, ASV un virknē citu valstu,» sacīja Misa.

Reklāma

LLKA informēja, ka «Jaunpils pienotava» aizvadīto gadu noslēgusi ar 829 289 eiro peļņu, no kuras lielāko daļu jeb 754 289 eiro «Piena ceļš» nolēmis ieguldīt uzņēmuma tālākajā attīstībā - biezpiena ražošanas jaudu palielināšanā par 30% un ūdens apgādes un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu modernizēšanā, bet 75 000 eiro «Piena ceļam» izmaksāti dividendēs.

LLKA norāda, ka šādas summas izmaksa pierāda, ka zemniekiem piederoša piena pārstrāde spēj darboties veiksmīgi un dot labumu tā īpašniekiem.

Misa prognozēja, ka šis gads piena pārstrādes jomā solās būt tikpat veiksmīgs kā iepriekšējais, un tādējādi nākamgad «Jaunpils pienotava» kooperatīvam dividendēs, iespējams, varēs izmaksāt vēl lielāku summu.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka «Jaunpils pienotava» 2016.gadā strādāja ar 10,911 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa vairākkārt pieauga un bija 829 289.

«Jaunpils pienotavas» pamatdarbības veids ir biezpiena, krējuma un siera ražošana. Uzņēmuma produktu klāstā ir, piemēram, sieri «Bauska», «Mednieku», «Zelta», «Olimps», «Mozarella» u.c., pilnpiena un vājpiena biezpiens, kā arī krējums. Uzņēmuma īpašnieks «Piena ceļš» ir viens no lielākajiem piena ražotāju kooperatīviem Latvijā, un tajā apvienojusies 51 zemnieku saimniecība. «Piena ceļš» uzņēmumu iegādājās 2008.gada pavasarī no Dominikā reģistrētajām kompānijām «Euro Capital Limited» un «Gulf Finance LTD».

  Saistītie raksti
  LPCS: Vidējā piena iepirkuma cena jūlijā pieaugusi par 1,5%

  LPCS: Vidējā piena iepirkuma cena jūlijā pieaugusi par 1,5%

  LPCS: Sviesta cenu «burbulis» kaut kad plīsīs; piena iepirkuma cenas tad var arī samazināties

  LPCS: Sviesta cenu «burbulis» kaut kad plīsīs; piena iepirkuma cenas tad var arī samazināties

  Patlaban piena iepirkuma cenas ir nedaudz virs pašizmaksas līmeņa

  Patlaban piena iepirkuma cenas ir nedaudz virs pašizmaksas līmeņa  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Māja
  Māja, Ādaži, 432000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
  Māja
  Māja, Bauska, 110000 EUR