Tirgū puse pārdevēju melo, ka dārzeņi ir no Latvijas

 

Augļu un dārzeņu pārdevējiem, kas tirgū apgalvo, ka viņu prece ir no Latvijas, var uzticēties par 50%, LTV raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja Zemnieku saeimas valdes locekle, saimniecības «Mūsmāju dārzeņi» valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa.

Lai pircējs atpazītu, vai prece uz tirgus letes patiešām ir no Latvijas, ir jāuzdod kontroles jautājumi, piemēram, tirgotājam jāzina saimniecība, no kurienes nākuši lauku labumi, tās atrašanās vieta un telefons. «Jāseko sezonalitātei - Latvijas burkāni un kartupeļi šobrīd nav mega lieli,» sacīja Strazdiņa.

Viena no lielākajām problēmām dārzeņu audzētājiem, kas liedz gūt peļņu no rūpala, ir lielais PVN nodoklis. Peļņu dārzeņu audzētāji neesot guvuši kopš 2014. gada. «Nodokļi dārzeņu audzētājiem neļauj pelnīt.

Nodokļu reforma ir spēlēšanās ar cipariem.

PVN ir iestrēdzis. Arī jautājums par vietējo mazo zemnieku uz priekšu nav pavirzījies,» atzina eksperte.

Reklāma

Pēc viņas domām, pašmāju labumu audzētāji savu preci Rīgas nakts tirgū nevar piedāvāt konkurētspējīgos apstākļos, jo labākās vietas ir aizņēmuši Polijas preču tirgotāji. Tā esot ne vien Rīgas Centrāltirgus, bet arī Rīgas pašvaldības un kontrolējošo dienestu atbildība. Konkurēt ar valstīm, kur ir siltāks klimats, mums ir grūti, jo, lai gan darbaspēks mums ir lēts, nodokļu politika nav labvēlīga, atzina Zemnieku saeimas pārstāve.

Strazdiņa apbēdināja, ka šogad augļiem un dārzeņiem cena būs augstāka.

Saistītie raksti
Akcīzes pieaugums alkoholam palielinās nelegālo tirgu

Akcīzes pieaugums alkoholam palielinās nelegālo tirgu

«Inbokss» īpašnieks: «ss.lv» tirgus vērtība varētu būt ap 40 miljoniem eiro

«Inbokss» īpašnieks: «ss.lv» tirgus vērtība varētu būt ap 40 miljoniem eiro

«Rimi» un «Maxima» diktāts. Eksperte: tirgus nedrīkst stagnēt, vajadzīga konkurence

«Rimi» un «Maxima» diktāts. Eksperte: tirgus nedrīkst stagnēt, vajadzīga konkurenceApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR