Aicina «Rimi Latvia» atteikties no sprostos dētu vistu olu tirdzniecības

Ilustratīvs foto
 

Biedrība «Dzīvnieku brīvība» internetā izveidojusi petīciju, kuru iespējams parakstīt, lai aicinātu mazumtirdzniecības veikalu tīklu SIA «Rimi Latvia» atteikties no sprostos dētu vistu olu tirdzniecības, informēja biedrībā.

Petīcija izveidota balstoties uz Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācijas «Tušti narvai» otrdien publicētajiem video materiālie no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar «Rimi» privāto preču zīmi.

Dokumentālie materiāli iegūti šā gada vasarā vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos. Videomateriālos ir redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā. Materiāli publicēti ar mērķi pievērst patērētāju un pārtikas ražotāju uzmanību apstākļiem vistu fermās, kurās olas ražo sprostu sistēmās.

Reklāma

«Dzīvnieku brīvības» vadītājs Aivars Andersons norādīja, ka šī nav pirmā reize, kad Latvijas patērētāji sastopas ar smagām dzīvnieku labturības problēmām, kas saistās ar dējējvistu turēšanu sprostu sistēmās. «Šī tipa ražotnes nespēj nodrošināt dzīvniekiem piemērotus dzīves apstākļus, tāpēc sociāli atbildīgi uzņēmumi visā pasaulē atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas,» uzsver Andersons.

Viņš norāda, ka biedrība aicina Latvijas uzņēmējus, kuriem rūp pircēju vērtības, sociālā atbildība un dzīvnieku labturība, izslēgt no savām piegādes ķēdēm sprostos dētas olas.

«Dzīvnieku brīvība» izvietojusi petīciju vietnē «rimi.olucena.lv», kur ikviens var parakstīt aicinājumu «Rimi Latvia» atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji norāda, ka šāds solis ļautu «Rimi Latvia» rādīt priekšzīmi ētiskas un sociāli atbildīgas uzņēmuma politikas jautājumos.

Kā liecina «rimi.olucena.lv» pieejamā informācija, petīciju ar aicinājumu «Rimi Latvia» atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības līdz šim parakstījuši 452 cilvēki.

Saistītie raksti
«Rimi» no tirdzniecības atsauc divas rotaļu vardītes

«Rimi» no tirdzniecības atsauc divas rotaļu vardītes

«Maxima» un «Rimi» šonedēļ plāno pāriet tikai uz Latvijā audzētu gurķu tirgošanu

«Maxima» un «Rimi» šonedēļ plāno pāriet tikai uz Latvijā audzētu gurķu tirgošanu

Atbalsta UIN atlaides piešķiršanu «Rimi Latvia» € 6,4 miljonu apmērā

Atbalsta UIN atlaides piešķiršanu «Rimi Latvia» € 6,4 miljonu apmērāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR