Lai «airBaltic» maršruts uz Liepāju būtu ilgtspējīgs, reisu piepildījumam jābūt augstākam

Tālis Linkaits
 

Lai Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» atjaunotais maršruts Rīga-Liepāja būtu ilgtspējīgs, reisu piepildījuma rādītājam jābūt būtiski augstākam par 47,3%, kāds tas bijis pirmajos divos mēnešos, pastāstīja aviācijas eksperts Tālis Linkaits.

Viņš norādīja, ka gan pārvadāto pasažieru skaits, gan reisu vidējais piepildījums pirmajos divos mēnešos ir ļoti līdzīgs rādītājiem, kādi bija 2006.gadā, sākot lidojumus uz Liepāju. Tolaik lidojumi attiecīgajā maršrutā notika četras reizes nedēļā, bet patlaban - trīs.

Pēc Linkaiša paustā, tas ir apsveicami, ka izdevies nodrošināt reisu vidējo piepildījumu gandrīz līdz pusei, taču patlaban vēl nevar teikt, ka reiss būtu ilgtspējīgs. Lai maršruts būtu rentabls, reisu piepildījuma rādītājam jābūt būtiski augstākam.

Reklāma

Eksperts klāstīja, ka gan «airBaltic», gan Liepājas pašvaldībai un uzņēmumiem aktīvi jāstrādā pie piedāvājuma un informēšanas, lai cilvēki būtu ieinteresēti izmantot šo maršrutu. Tostarp informēšanas darbam jānotiek Lietuvā, ņemot vērā, ka pašreizējās cenas attiecīgajā maršrutā ir būtiski lētākās nekā starp Rīgu un Palangu.

Tāpat Liepājas lidostai nav rentabli apkalpot tikai attiecīgos «airBaltic» lidojumus, tāpēc lidostai jāpiesaista arī citas aviokompānijas.

Kā ziņots, «airBaltic» 16.maijā atklātajā maršrutā Rīga-Liepāja pirmajos divos mēnešos kopumā pārvadājis 1752 pasažierus, reisu piepildījumam sasniedzot vidēji 47,3%.

«airBaltic» pērn nopelnīja 1,2 miljonus eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā 2015.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 19,5 miljoni eiro. Savukārt lidsabiedrības apgrozījums pērn bija 286 miljoni eiro, kas ir aptuveni par 1% vairāk nekā 2015.gadā.

Saistītie raksti
"Air Baltic" varētu atgriezties Liepājas lidostā

"Air Baltic" varētu atgriezties Liepājas lidostā

Augulis: Nepilnas nedēļas laikā uz Liepājas avioreisiem pārdots jau 1200 biļešu

Augulis: Nepilnas nedēļas laikā uz Liepājas avioreisiem pārdots jau 1200 biļešu

«airBaltic» jaunajā maršrutā Rīga-Liepāja pirmajos divos mēnešos pārvadājis 1752 pasažierus

«airBaltic» jaunajā maršrutā Rīga-Liepāja pirmajos divos mēnešos pārvadājis 1752 pasažierusApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR