Uzņēmums: Kokapstrādes nozarē ir grūtības piesaistīt darbiniekus

 

Kokapstrādes nozarē diezgan nopietna problēma ir grūtības piesaistīt darbiniekus, atzina kokapstrādes uzņēmuma «Kokpārstrāde 98» Pētniecības un Attīstības nodaļas vadītājs Ainārs Apsītis.

«Darbinieku piesaiste mums ir diezgan nopietna problēma. Nerunāju par kvalificētu darbinieku piesaisti, bet darbiniekiem kopumā. Mēs ar šo problēmu sastopamies katru dienu,» viņš sacīja.

Apsītis teica, ka darbinieku trūkst visos ražošanas segmentos. Problēmu var atrisināt, iegādājoties dārgākas viedās tehnoloģijas, kas operatīvi aizstāj līniju strādniekus. «Strādnieki dalās sešās kategorijās dalās un, attiecīgi, krāvējus un palīgstrādniekus var aizstāt ar 100 000 eiro vērtu mehānismu,» sacīja Apsītis, piebilstot, ka tajā pašā laikā nepieciešams laiks, kamēr iekārta atpelna tajā ieguldītās investīcijas, līdz ar to pāreja uz šādu risinājumu nav vienkārša.

Reklāma

Tāpat viņš pastāstīja, ka nozarē ir grūtības piesaistīt arī augsti kvalificētus strādniekus. «Gribam apmācīt operatorus strādāt ar jaunu iekārtu, taču nav darbaspēka, ko apmācīt. Cilvēks vai nu nav ar atbilstošu izglītību vai arī viņam trūkst zināšanu,» teica kompānijas Pētniecības un Attīstības nodaļas vadītājs.

Jau ziņots, ka 2015.gadā «Kokpārstrāde 98» strādāja ar 15,96 miljonu eiro apgrozījumu un 520 995 eiro peļņu.

«Kokpārstrāde 98» Komercreģistrā iegrāmatota 1998.gadā. Tās pamatkapitāls ir 45 673 eiro. Uzņēmums pieder trim Latvijas privātpersonām - Pēterim Eduardam Dzenim (55%), Visvaldim Dzenim (8,97%) un Gunāram Dzenim (31,03%).

Saistītie raksti
Biedrība: Kokrūpnieki šogad varētu sasniegt nelielu apgrozījuma kāpumu

Biedrība: Kokrūpnieki šogad varētu sasniegt nelielu apgrozījuma kāpumu

EM: Eksporta izaugsmi martā ietekmēja koksnes izstrādājumi un alkoholiskie dzērieni

EM: Eksporta izaugsmi martā ietekmēja koksnes izstrādājumi un alkoholiskie dzērieni

Koka mēbeļu eksports divos mēnešos samazinās par 5,1%

Koka mēbeļu eksports divos mēnešos samazinās par 5,1%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 31800 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 490 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Jūrmala, 195000 EUR