Latvijas aģentūrai «Travel RSP» neesot tiesību darboties Lietuvā

 

Latvijas ceļojumu aģentūrai «Travel RSP» nav tiesību darboties Lietuvā, jo tā nav reģistrēta kā ceļojumu pakalpojumu sniedzējs, secinājis Lietuvas Valsts tūrisma departaments.

Tā paziņojumā norādīts, ka Lietuvas ceļojumu aģentūra «Kodel Gi Ne LT» piedāvā Latvijas kompānijas braucienus, apzinoties, ka tai nav sertifikāta darbībai Lietuvā. Vienlaikus departaments atzīst, ka nevar ieviest nekādas sankcijas pret Latvijas kompāniju. «Kodel Gi Ne LT» paziņoja, ka tā pārdod «Travel RSP» ceļojumus un tai nav nodoma atteikties no šī pakalpojuma.

Lietuvas Valsts tūrisma departamenta preses pārstāve Gerda Butkuviene paziņoja, ka departaments neaicina atcelt «Travel RSP» ceļojumus, kas jau ir iegādāti, bet brīdina cilvēkus, kas plāno iegādāties šīs kompānijas piedāvātos braucienus.

Reklāma

«Tiem, kas jau ir iegādājušies ceļojumus, vajadzētu tajos doties, un visam vajadzētu būt labi. Mēs tikai vēlamies, lai viņi zina, ka gadījumā, ja kas atgadās, Lietuvā neviens viņiem nevarēs palīdzēt, jo ceļojuma organizators ir reģistrēts Latvijā. Visi skaidrojumu un sliktākajā scenārijā tiesvedības notiks Latvijas institūcijās,» Butkuviene sacīja ziņu aģentūrai BNS.

«Kodel Gi Ne LT» ģenerāldirektore Vaida Tamuliene norādīja, ka kompānija pārdod vairāku Latvijas ceļojumu operatoru, tostarp «Travel RSP», piedāvājumus un neplāno šo praksi izbeigt.

«Mēs strādājam ar vairākām Latvijas aģentūrām, došanās ceļā ir no Rīgas. Mēs varam pārdot arī Čehijas un citu valstu kompāniju pakalpojumus. Esam par šo jautājumu runājuši ar Valsts tūrisma departamentu, iesniedzām viņiem saites uz «Travel RSP» mājaslapu, kur skaidri norādīts, ka ceļojumus organizē no Rīgas,» Tamuliene teica BNS.

Lietuvas Valsts tūrisma departaments gan norādīja, ka konkrētā tūrista ceļojums sākas Lietuvā, neatkarīgi no tā, kur savu braucienu sāk citi grupas tūristi, tādu braucienu var organizēt tikai departamenta sertifikātu saņēmis ceļojuma organizators vai persona, kas reģistrēta kā pagaidu pakalpojuma sniedzējs Lietuvā.

Lietuvas Valsts tūrisma departamenta Tūrisma uzraudzības nodaļas vadītājs Tads Žentelis BNS sacīja, ka «Travel RSP» darbība ir pretrunā Lietuvas Tūrisma likuma, bet sankcijas pret kompāniju nevar ieviest. Tomēr ir iespējams vērsties pret «Kodel Gi Ne LT», viņš piebilda.

Saistītie raksti
Latvijas lauku tūrisma mītnēs apmeklējumu prognozē iepriekšējā gada līmenī

Latvijas lauku tūrisma mītnēs apmeklējumu prognozē iepriekšējā gada līmenī

Ašeradens: PVN likmes celšana tūrisma mītņu izmitināšanas pakalpojumiem Latvijai ir bīstama

Ašeradens: PVN likmes celšana tūrisma mītņu izmitināšanas pakalpojumiem Latvijai ir bīstama

Tūrisma aģentūras «Cruiselines Travel Agency» apgrozījums pērn samazinās par 13,2%

Tūrisma aģentūras «Cruiselines Travel Agency» apgrozījums pērn samazinās par 13,2%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Mārupe, 180000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR