«Aldaris»: Patērētājiem noteicošais faktors alus izvēlē ir cena, seko garša un zīmols

AS «Aldaris» valdes loceklis Artūrs Ilziņš
 

Latvijā patērētājiem noteicošais faktors alus izvēlē ir cena, seko garša un zīmols, intervijā aģentūrai LETA sacīja alus darītava AS «Aldaris» valdes loceklis Artūrs Ilziņš.

Viņš arī piebilda, ka patērētāji alus cenai ir lojālāki nekā konkrētam ražotājam.

«Latvijā ir alus cienītāji, kas tiešām orientējas dažādos alus veidos, zina, ko no kura alus var gaidīt, tāpat ir daudz cilvēku, kas domā, ka orientējas dažādos alus veidos. Tad, kad mēs veicam tā sauktos aklos testus, rezultāti ir ļoti interesanti,» sacīja Ilziņš.

Reklāma

Tāpat viņš norādīja, ka Latvijā alus tirgus sarūk, līdz ar to konkurence pieaug. Jautāts, kuros segmentos konkurence ir asākā, Ilziņš atzīmēja, ka Latvijā konkurence ir ļoti asa visos alus segmentos, piemēram, «craft» segmentā ne tikai «Aldaris» ir paplašinājušas darbību, bet vēl trīs, četras alus darītavas.

Neraugoties uz konkurenci, «Aldaris» šogad plāno noturēt līderpozīcijas realizētā alus apmēra ziņā. «Viennozīmīgi neplānojam samazināt apjomus,» teica kompānijas valdes loceklis, tajā pašā laikā atgādinot, ka «Aldara» mērķis nav sasniegt tirgus daļas konkrētā procentuālā apmērā, bet gan attīstīties un piedāvāt labākos produktus.

Jau ziņots, «Aldaris» 2015.gadā strādāja ar 26,244 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 8,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 23,3% un bija 2,614 miljoni eiro. Kompānijas 2016.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

Tāpat vēstīts, ka 2013.gadā «Aldaris» paziņoja, ka Latvijā koncentrēsies uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un «premium» alus šķirņu brūvēšanu vēsturiskajā alus darītavā, tādēļ plastmasas pudelēs jeb PET fasētā alus

ražošana pārcelta ārpus Latvijas - uz «Carlsberg» grupas alus darītavām Lietuvā un Igaunijā.

«Aldaris» ir Dānijas alus ražotāja «Carlsberg» grupas uzņēmums. «Carlsberg» kontrolē uzņēmumu «Baltic Beverages Holding».

Saistītie raksti
Igaunijas tiesībsardze apstrīd alkohola akcīzes celšanas grafika izmaiņas

Igaunijas tiesībsardze apstrīd alkohola akcīzes celšanas grafika izmaiņas

Alkohola izplatītāja «Interbaltija AG» apgrozījums pērn pieaug par 1,9%

Alkohola izplatītāja «Interbaltija AG» apgrozījums pērn pieaug par 1,9%

Nodokļu reformas ieņēmumu zudumu kompensēs ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam

Nodokļu reformas ieņēmumu zudumu kompensēs ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholamApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR