«Zemnieku saeima»: Latvijā šogad varētu būt izsaluši 3-5% ziemāju platības

 

No kopējām graudaugu ziemāju platībām šoziem Latvijā varētu būt izsaluši 3-5% sējumu, kas ir ļoti neliels daudzums, intervijā aģentūrai LETA teica biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pēc viņa teiktā, atsevišķās saimniecībās varētu būt izsaluši līdz 10% sējumu, taču kopumā graudaugu situācija Latvijā vērtējama kā laba.

Lazdiņš piebilda, ka sējumi ziemu aizvadījuši labāk nekā liecināja sākotnējās prognozes. «Pārziemojuši pat tādi sējumi, kuriem teorētiski nevajadzēja pārziemot. Tas liecina, ka klimata pārmaiņas notiek arī Latvijā. Ja kādreiz likās, ka attiecīgu laikapstākļu gadījumā jau ziemā var izdarīt skaidrus secinājumus, tad šobrīd redzam, ka situācija ir cita. Mēs esam ļoti priecīgi,» teica biedrības valdes priekšsēdētājs.

Reklāma

Viņš piebilda, ka graudkopji ir optimisma pilni strādāt un cer uz labvēlīgiem laikapstākļiem atlikušajā pavasarī, kas kompensēs nelabvēlīgos laikapstākļus sējas laikā rudenī. Tomēr nevar izslēgt iespēju, ka rudens varētu būt tāds pat kā pērn, kad sausuma dēļ sējumi neattīstījās, kā cerēts, bet ražas novākšanas laikā bija lietavas.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) novērojumiem līdz šim graudaugi attīstījušies samērā labi. LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis aģentūrai LETA aizvadītās nedēļas beigās teica, ka pārziemojušajiem ziemājiem mērenās temperatūras ir nākušas par labu un turpina cerot graudaugi, kas nesaceroja rudenī. Arī mitrums uz laukiem ir normas robežās un gaisa temperatūra līdz šim bijusi pieņemama.

Tāpat ziņots, ka saskaņā ar lauksaimnieku prognozēm aprīļa pirmajā dekādē, graudaugi šogad kopumā pārziemojuši samērā labi un ar vasarājiem būs jāpārsēj ne vairāk kā 10% ziemāju sējumu platību.

Saistītie raksti
«Zemnieku saeima»: CETA un TTIP noslēgšana negatīvi ietekmēs Latvijas gaļas liellopu audzētājus

«Zemnieku saeima»: CETA un TTIP noslēgšana negatīvi ietekmēs Latvijas gaļas liellopu audzētājus

«Zemnieku saeima»: Latvijai ir piena, zivju produktu un maizes eksporta potenciāls uz Uzbekistānu

«Zemnieku saeima»: Latvijai ir piena, zivju produktu un maizes eksporta potenciāls uz Uzbekistānu

«Zemnieku saeima»: Piena lopkopībā pagaidām nevar spert pārdrošus investīciju soļus

«Zemnieku saeima»: Piena lopkopībā pagaidām nevar spert pārdrošus investīciju soļusApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 180000 EUR