Akcīzes nodokļa ieņēmumi par naftas produktiem deviņos mēnešos auguši par 8%

 

Šī gada deviņos mēnešos akcīzes nodoklis par naftas produktiem iekasēts 343,01 miljona eiro apjomā, kas ir par 24,65 miljoniem eiro jeb par 8% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču rādītāji.

Gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo periodu, akcīzes nodokļa ieņēmumi palielinājušies visiem degvielas veidiem.

Dīzeļdegvielai, ieskaitot dīzeļdegvielu, kurai pievienota biodīzeļdegviela, iezīmēto (marķēto) dīzeļdegvielu un iezīmēto (marķēto) dīzeļdegvielu lauksaimniekiem, akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 19,04 miljoniem eiro jeb 8%.

Reklāma

Svinu nesaturošam benzīnam, ieskaitot benzīnu, kuram pievienots no lauksaimniecības izejvielām iegūts etilspirts, akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 3,94 miljoniem eiro jeb 5%.

Savukārt sašķidrinātai naftas gāzei, kuru izmanto kā degvielu, akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 1,6 miljoniem eiro jeb 23%.

VID norāda, ka akcīzes nodokļa ieņēmumus par naftas produktiem 2016.gadā ietekmē akcīzes nodokļa likmju izmaiņas - sākot no 2016.gada 1.janvāra tika palielināta akcīzes nodokļa likme visiem degvielas veidiem.

Vislielākais akcīzes nodokļa likmes pieaugums šogad ir autogāzei - par 28% -, benzīnam likme pieauga par 6%, dīzeļdegvielai pamatlikme pieauga par 2%, vienlaikus nemainīgas saglabājās dīzeļdegvielai piemērojamās samazinātās akcīzes nodokļa likmes - iezīmētajai (marķētajai) degvielai un iezīmētajai (marķētajai) dīzeļdegvielai, ko saskaņā ar likumu «Par akcīzes nodokli» piegādā lauksaimniecības produkcijas ražotājiem.

Tāpat akcīzes nodokļa ieņēmumus ietekmēja kopējā patēriņam nodotā naftas produktu (degvielas) apjoma pieaugums par 3% un patēriņam nodotās degvielas, kurai piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi, apjoma pieaugums.

Saistītie raksti
Degvielas tirgotāji apiet noteikumus - vasarā tirgo arktisko degvielu

Degvielas tirgotāji apiet noteikumus - vasarā tirgo arktisko degvielu

VID: Noteikumi neaizliedz vasarā tirgot arktisko degvielu; nepieciešams precizēt tiesību aktus

VID: Noteikumi neaizliedz vasarā tirgot arktisko degvielu; nepieciešams precizēt tiesību aktus

Naftas cenas turpina pieaugt; kāpj arī biržu indeksi Eiropā un ASV un ASV dolāra vērtība

Naftas cenas turpina pieaugt; kāpj arī biržu indeksi Eiropā un ASV un ASV dolāra vērtībaApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR